مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار با مدیرکل بهزیستی هرمزگان مطرح کرد؛

لزوم توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه معلولان / عرضه محصولات مددجویان بهزیستی در فروشگاه دائمی صنایع دستی قشم

لزوم توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای جامعه معلولان / عرضه محصولات مددجویان بهزیستی در فروشگاه دائمی صنایع دستی قشم

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم فراهم كردن زمینه برای توانمندسازی جامعه معلولان و مددجویان در اولویت فعالیت های حمایتی منطقه آزاد قشم دانست که می تواند به رفع فقر و محرومیت در جامعه کمک کند.

  • کد مطلب: 9827
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 30 خرداد 1401 - 20:53

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در دیدار با مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان، گفت: سازمان منطقه آزاد قشم جهت عمل به مسئولیت اجتماعی خود، به دنبال حل مسائل و مشکلات قشر معلول و مددجویان جامعه است و  در این راستا توجه خاصی به توانمندی های ایشان صورت می گیرد.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته در آینده نزدیک بازارچه دائمی صنایع دستی قشم فعالیت خود را آغاز می کند که این مرکز می تواند فرصت مناسبی برای عرضه محصولات تولید شده توسط زنان سرپرست خانوار، مددجویان و معلولان باشد.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار برای معلولان کشور از اهداف سازمان منطقه آزاد قشم که این مهم با همکاری بهزیستی، سازمان های مردم نهاد و جامعه معلولین دست یافتنی خواهد بود.
فتح الهی در پایان با استقبال از احداث یک مرکز رفاهی اقامتی ویژه مددجویان بهزیستی، خاطرنشان کرد: میزبانی از جامعه معلولان در قشم و ایجاد مجموعه های رفاهی علاوه بر فراهم ساختن شرایط برای حضور سرمایه گذاران به معرفی بهتر ظرفیت های این جزیره کمک می کند.
براساس این گزارش، مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان نیز در این جلسه گفت: از جامعه هدف 134 هزار نفری تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان هرمزگان، 53 هزار نفر جامعه معلولان هستند که از این تعداد 2800 نفر در جزیره قشم ساکن می باشند.
سامیه جهانشاهی ضمن قدردانی از حمایت ها و تلاش های مجموعه سازمان منطقه آزاد قشم در راستای حمایت از جامعه معلولان و مددجویان، افزود: ایجاد زیرساخت و بسترسازی مناسب برای حضور معلولان در اماکن تفریحی و ساحلی منطقه آزاد قشم یکی از موضوعاتی است که می تواند در خدمت رسانی به جامعه مددجویان کمک کننده باشد.
وی ادامه داد: هدف بهزیستی این است که افراد دارای معلولیت یک زندگی مستقل در بستر جامعه و درون خانواده همراه با منزلت اجتماعی و مثل یک شهروند عادی تجربه کنند.
مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان در پایان گفت: توانمندسازی جامعه معلولان و بطور کلی مددجویان تحت پوشش بهزیستی و ایجاد اشتغال برای آنها یکی از مهمترین اولویت ها و برنامه هایی است که نیازمند اراده جدی و همکاری و هم افزایی تمامی دستگاه هاست.
گفتنی است جلسه افشار فتح الهی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سامیه جهانشاهی، مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان، با حضور سید محمد حسینی، معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم و اسماعیل کیانی، رییس اداره بهزیستی قشم حضور داشتند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد