مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در بازدید از بازداشتگاه قشم مطرح کرد؛

توانمندسازی و حرفه آموزی محکومان موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

توانمندسازی و حرفه آموزی محکومان موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: مهارت آموزی، کارآفرینی و توانمندسازی محکومان و زندانیان مساله ای است که با مشارکت عمومی خیرین و سایر دستگاه های دولتی و قوه قضاییه اجرایی خواهد شد.

  • کد مطلب: 9787
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 10 خرداد 1401 - 20:58

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در بازدید از بازداشتگاه قشم که به همراه رییس دادگستری و دادستان شهرستان قشم برگزار شد، بیان کرد: سازمان منطقه آزاد قشم در راستای رسالت مسؤولیت اجتماعی خود، از انجام فعالیت های فرهنگی و آموزشی جهت توانمندسازی محکومان حمایت می کند.
وی ادامه داد: خوشبختانه اقدامات خوبی در حوزه اصلاح و بازاجتماعی کردن محکومان و متهمان با هم‌افزایی میان دستگاه‌های مرتبط و بهره‌گیری از حمایت و شیوه‌های نوین صورت گرفته که می تواند موجب کاهش آسیب های اجتماعی و بزه در سطح جامعه شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه امیدواریم در آینده روزی فرا برسد که هیچ زندانی در نظام مقدس جمهوری اسلامی وجود نداشته باشد، تصیح کرد: بازداشتگاه و زندان باید بستری برای توانمندسازی و حرفه آموزی باشد تا مسیر بازگشت محکومان به جامعه را تسهیل کند.
به گفته فتح الهی؛ آموزش های داده شده به زندانینان می تواند ضمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی جنبه درآمدزایی و اقتصادی نیز برای آنها به همراه داشته باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: با ایجاد یک کارگاه تولید صنایع دستی بومی قشم و با انجام آموزش های لازم همراستا با مهارت آموزی و کسب درآمد و ترویج تولیدات محلی جزیره قشم، می توانیم شرایط را برای بازگشت محکومان به جامعه فراهم کنیم.
براساس این گزارش، رضا صفایی رییس دادگستری شهرستان قشم نیز در این برنامه ضمن قدردانی از حمایت های بی دریغ سازمان منطقه آزاد قشم، گفت: با همراهی و همکاری همه دستگاه ها در کنار هم می توان برای کاهش آسیب های اجتماعی اقدامات مفیدی را انجام داد.
وی ادامه داد: توانمندسازی و کارآفرینی در میان محکومان و زندانیان یکی از عواملی است که می تواند موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی شود و این مهم یکی از اولویت های دستگاه قضا در جزیره قشم می باشد.
رییس دادگستری شهرستان قشم در پایان تصریح کرد: امیدواریم با همراهی و حمایت های سازمان منطقه آزاد قشم و سایر دستگاه ها در آینده نزدیک ضمن تکمیل و تجهیز زندان قشم، شاهد آسیب های اجتماعی و بزهکاری در سطح جزیره باشیم.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد