در پیام سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستارتاکید شد

پرستاران، فرشتگان سپید پوش عرصه سلامت و آرامش جامعه هستند

پرستاران، فرشتگان سپید پوش عرصه سلامت و آرامش جامعه هستند

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم با انتشار پیامی، ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را به تمامی پرستاران کشور به ویژه پرستاران بیمارستان ها و مراکز درمانی جزیره قشم تبریک گفت.

  • کد مطلب: 9147
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: جمعه 19 آذر 1400 - 09:37

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم دکتر افشار فتح الهی در این پیام پرستاران را فرشتگان سپید پوشی نامید  که زینب ‌گونه، سلامت و آسایش خود را قربانی می‌کنند تا به دیگران سلامتی و آرامش ببخشند.
متن این پیام به شرح ذیل است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
نامگذاری روز ولادت با سعادت حضرت زینب کبری (س) به نام روز پرستار نشانه ای زیبا و پرمعنا از قداست، شرافت و شخصیت والای زنان و مردانی است که با الگو قرار دادن آموزه های دینی این بانوی بزرگ اسلام، نام خود را در کسوت شریف پرستار رقم زده اند. 
پرستاران با تأسی از این الگوی بی‌بدیل، نمونه ‌ای از فداکاری، صبر و ایثار را در درمان  جسم و روان انسان ها به نمایش گذاشته اند، آنجا که در هر ساعت از شبانه روز به تیمار زخم و جراحت بیماران و یا  بسان سنگ صبور به تسکین روح و روان آنها می پردازند.
امروز پرستاران در جای جای کشورعزیزمان در واقع همان فرشتگان سپید پوشی هستند که زینب ‌گونه، سلامت و آسایش خود را قربانی می‌کنند تا به دیگران سلامتی و آرامش ببخشند.
از خود گذشتگی غرورآفرین پرستاران در مراقبت از بیماران مبتلا به «کووید 19» در دوران سخت همه گیری کرونا  تکرار جلوه‌های ایثار و فداکاری بود که نمونه آن را در دوران هشت سال دفاع مقدس دیده‌ایم و این یک افتخار بزرگ برای جامعه سلامت کشور است.
اینجانب با تقدیر از مجاهدت های پرستاران قهرمان ایران اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره پرستاران شهید، فرارسیدن روز پرستار را به جامعه پرستاری کشور به ویژه پرستاران شاغل در بیمارستان ها و مراکز درمانی جزیره قشم تبریک گفته و صمیمانه توفیق خدمت، سلامت و سعادت روزافزون آنها را آرزومندم.


افشار فتح الهی 
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد