آغاز تجارت فرامنطقه ای قشم در نشست اقتصادی مشترک با سفرای کره جنوبی و نیوزیلند؛

میزبانی بزرگترین جزیره خلیج فارس برای حضور سرمایه گذاران خارجی

میزبانی بزرگترین جزیره خلیج فارس برای حضور سرمایه گذاران خارجی

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در نشستی اقتصادی با سفیران کشورهای جمهوری کره جنوبی و نیوزیلند، از آمادگی بزرگترین جزیره خلیج فارس برای میزبانی و حضور سرمایه گذاران بین المللی خبر داد.

  • کد مطلب: 9143
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 17 آذر 1400 - 15:21

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، دکتر افشار فتح الهی در دیدار با سفیر جمهوری کره جنوبی و سفیر نیوزیلند در ایران ضمن برشمردن ظرفیت ها و مزیت های طبیعی، گردشگری و اقتصادی جزیره قشم عنوان داشت: فرصت های زیادی برای حضور سرمایه گذاران بین المللی در حوزه های مختلف زیربنایی، صنعتی، هتل سازی و گردشگری در قشم وجود دارد که باید معرفی شود.
عالیترین مقام سازمان منطقه آزاد قشم طرح احداث پل خلیج فارس و توسعه بندر کاوه را از مهمترین طرح های اقتصادی و زیربنایی جهت جذب سرمایه گذاری دانست و افزود: تمام مطالعات زیست محیطی و اقتصادی این پروژه ها انجام شده و در حال حاضر مشغول مذاکره با سرمایه گذارانی از کشورهای مختلف برای اجرای هرچه سریع تر آنها هستیم.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: احداث پل خلیج فارس و اجرای طرح توسعه بندر کاوه به عنوان نقطه آغاز کریدور شمال - جنوب نقش تاثیر مثبتی بر اقتصاد این منطقه خواهد داشت.
به گفته فتح الهی؛ قشم، از نظر دسترسی به آب های بین المللی، تردد کشتی های تجاری و حضور در موقعیت استراتژیک جغرافیایی تنگه هرمز دارای مزیت های بی مانندی نسبت به سایر مناطق آزاد کشور است.
وی با اشاره به فعالیت بیش از 210 واحد تولیدی در سه شهرک صنعتی جزیره قشم، افزود: سرمایه گذاری های خوبی در حوزه های زیربنایی در جزیره انجام شده و با توجه به مزیت های پیش بینی شده در قانون مناطق آزاد، قشم پتانسیل بسیار خوبی جهت حضور تولیدکنندگان و سرمایه گذاران خارجی دارد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، پروژه های هتل سازی و مجموعه های گردشگری را دیگر حوزه دارای مزیت برای حضور سرمایه گذاران بین المللی دانست و بیان کرد: احداث هتل های پنج ستاره و مجموعه های گردشگری استاندارد می تواند زمینه ساز حضور گردشگرانی از سایر کشورهای جهان در قشم باشد.
فتح الهی با تاکید بر اهمیت سرمایه گذاری و رونق صنعت گردشگری در اقتصاد جزیره، ادامه داد: در حال حاضر حدود 30 درصد از مسافران ورودی به قشم را گردشگران خارجی تشکیل می دهند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به نقش سازنده سفیران کشورها در معرفی فرصت های اقتصادی به سرمایه گذاران، خاطرنشان کرد: آماده ایم تا همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری قشم با حضور سرمایه گذارانی از کشورهای مختلف از جمله کره جنوبی به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شود.

*سرمایه گذاران خارجی به جزیره قشم می آیند
براساس این گزارش، سفیران جمهوری کره جنوبی و نیوزیلند در ایران نیز در دیدار با سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم ضمن اشاره به ظرفیت های بی نظیر طبیعی جزیره قشم، این منطقه را می تواند به یکی از مقاصد گردشگری بین المللی و میزبان مسافرانی از کشورهای مختلف جهان تبدیل کند.
یون کانگ هیون، سفیر جمهوری کره جنوبی در ایران عنوان کرد: قشم به وضوح دارای پتانسیل ها و مزیت های اقتصادی فراوانی است که متاسفانه برای سرمایه گذاران کره جنوبی به خوبی معرفی نشده است.
وی ادامه داد: سفارت کره جنوبی آمادگی دارد تا در سال آینده میلادی با هدف معرفی بهتر مزیت های اقتصادی قشم همراه جمعی از سرمایه گذاران بین المللی در جزیره حضور پیدا کند.
سفیر جمهوری کره جنوبی در ایران همچنین تاکید کرد: با معرفی مزیت های اقتصادی قشم، سرمایه گذارن بین المللی را به جزیره می آوریم.
همچنین مایل وهی میلتونگا والش، سفیر نیوزیلند در نشست صمیمی با افشار فتح الهی، سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم عنوان کرد: جزیره قشم منطقه ای است که پس از پایان کرونا می تواند مورد استقبال گردشگران خارجی قرار گیرد.
گفتنی است در پایان این جلسه حاضرین نسبت به ایجاد فضای سازنده در حوزه های اقتصادی جهت حضور سرمایه گذاران خارجی و همچنین ایجاد شرایط برای همکاری مشترک در بخش های تولیدی ابراز امیدواری کردند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد