با دستور سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم

اعتبار کارت هوشمند شهروند الکترونیک متولدین قشم 5 ساله شد

اعتبار کارت هوشمند شهروند الکترونیک متولدین قشم 5 ساله شد

سرپرست مديریت فناوري اطلاعات و تحول ديجيتال سازمان منطقه آزاد قشم از پنج ساله شدن زمان اعتبار کارت هوشمند شهروند الکترونیک متولدین قشم با دستور ویژه دکتر افشار فتح الهی سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد.

  • کد مطلب: 9136
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 15 آذر 1400 - 19:33

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری خبرانلاین رامین جعفرپور با اعلام این مطلب گفت: تسهیل ارائه خدمات‌ و تکریم به مطالبات قشموندان از جمله دلایل این اقدام بشمار می رود.
وی با اشاره به استقبال ساکنان جزیره قشم از طرح کارت هوشمند شهروند الکترونیک قشم افزود: از آغاز اجرای این طرح در سال 1390 تا کنون  78هزار و 420 نفر شامل  58هزار و 723 نفر مرد و  19هزار و 697 نفر زن در این سامانه ثبت نام کرده اند.
سرپرست مديریت فناوري اطلاعات و تحول ديجيتال سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: از کل افراد ثبت نام کننده در این سامانه افزون بر 28هزار و 620 نفر یعنی 36درصد آنها متولدین قشم هستند.
جعفرپور فعال بودن کارت هوشمند شهروند الکترونیک را از شرایط پنج ساله شدن اعتبار آن اعلام کرد و گفت: متولدین قشم از زمانی که در سامانه شهروندی عضویت آنان تمدید شده و کاربری آنان فعال بوده باشد، شامل این افزایش اعتبار اتوماتیک به مدت 5 سال می شوند .
وی همچنین از برنامه ریزی مديریت فناوري اطلاعات و تحول ديجيتال سازمان منطقه آزاد قشم برای توسعه خدمات در زمینه بهره برداری از کارت هوشمند شهروند الکترونیک خبر داد و یادآور شد: در حال حاضر داشتن این کارت برای دریافت تخفیفات عوارض ورود و خروج از جزیره قشم، ثبت پلاک خودرو و شماره گذاری، امور مربوط به اصناف و ... کاربرد اساسی دارد.
طبق آخرین سرشماری سراسری کشور در سال 1395جمعیت کل جزیره قشم 148٬993 نفر است که از این تعداد 66٬801 نفر در نقاط شهری و 82٬160 نفر هم در نقاط روستایی سکونت دارند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد