با هدف آمادگی و هماهنگی مدیریت ها و بخش های مختلف جهت مقابله با خسارات توفان شاهین

نشست ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد

نشست ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد

در پی هشدار هواشناسی استان هرمزگان درباره رسیدن طوفان شاهین به منطقه و احتمال وزش باد نسبتا شدید، احتمال بارش باران و مواج شدن دریا در نقاط مختلف استان طی روزهای شنبه 10 تا یکشنبه 11 مهرماه، نشست اضطراری مدیریت ستاد بحران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد.

  • کد مطلب: 8777
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: جمعه 9 مهر 1400 - 22:46

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، این جلسه با هدف آماده سازی کلیه مدیریت ها و ادارات مرتبط برای مقابله با خسارت های ناشی از توفان احتمالی در سطح کل جزیره قشم شامگاه جمعه (9 مهرماه) به ریاست مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم در محل معاونت فنی و زیربنایی این سازمان برگزار شد.
براساس این گزارش، اطلاع رسانی به ساکنین مناطق مختلف در شهرها و روستاهای جزیره مورد تاکید قرار گرفت و همچنین مقرر گردید نیروهای مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم به صورت آماده باش مستقر گردند تا در صورت وقوع توفان احتمالی هرگونه حادثه غیرمترقبه از بروز خسارت جلوگیری شود.
همچنین اعلام شد گروه های مختلف عضو ستاد مدیریت بحران منطقه آزاد قشم با در اختیار داشتن وسایل و اقلام مورد نیاز برای مواقع بحرانی، آمادگی لازم را قبل از وقوع حوادث احتمالی داشته باشند تا در امدادرسانی و مقابله با خسارت های احتمالی مشکلی ایجاد نشود.
براساس پیش بینی های سازمان هواشناسی استان هرمزگان در قشم، بارش باران نخواهیم داشت و شدت باد در دریا و قسمت جنوبی جزیره قشم از جمله هنگام، سلخ، مسن، سوزا و... خواهد بود و محدوده لنگرگاه شمالی قشم و بندرعباس، از آسیب این طوفان به دور خواهند بود.
گفتنی است این جلسه با حضور شاهد ملازم، مدیر امور شهری و روستایی، فرج طهماسبی، سرپرست مدیریت فنی و زیربنایی، امیر سرلک، مدیر امور درگهان سازمان منطقه آزاد قشم، لیلا زین افزا، سرپرست مدیریت شهرسازی و معماری، رییس آتش نشانی، مدیران بنادر قشم، نماینده بنادر و دریانوردی و سایر سازمان ها و بخش های عضو ستاد مدیریت بحران منطقه آزاد قشم برگزار شد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد