با برگزاری دوره وبیناری آشنایی با ناهنجاری‌های اسکلتی عضلانی در قشم انجام شد؛

کمک به پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های حرکتی با ارتقا دانش فیزیولوژی بدن

کمک به پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های حرکتی  با ارتقا دانش فیزیولوژی بدن

مدیر اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره وبیناری آشنایی با ناهنجاری‌های اسکلتی عضلانی باهدف کمک به پیشگیری از بروز ناهنجاری‌های حرکتی در افراد جامعه خبر داد.

  • کد مطلب: 8718
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 23 شهريور 1400 - 19:31

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از پايگاه خبري نسل برنا، سیدمسعود موسوی با اشاره به برگزاری این وبینار با همکاری هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم گفت: شیوع نسبتا زیاد ناهنجاری‌های اندامی-حرکتی و اهمیت تشخیص به‌موقع این ناهنجاری‌ها در پیشگیری از بروز آسیب‌های بعدی در افراد جامعه نکته‌ای بسیار حائز اهمیت است.
وی ادامه داد: همچنین با توجه به این موضوع که شرایط زندگی در عصر حاضر، به‌عنوان یکی از عوامل مهم زمینه‌ساز برای ایجاد اختلالات اسکلتی-عضلانی شناخته می‌شود که شایع‌ترین آن‌ها ناهنجاری‌های حرکتی و دردهای ستون فقرات هستند، این دوره به‌منظور دانش‌افزایی در زمینه شناخت و رفع اختلالات یادشده، طراحی و برگزار شد.
موسوی افزود: مباحث مطرح‌شده در این دوره، شامل سرفصل‌های کاربردی با محتوای شناسایی و تشخیص ناهنجاری‌ها، عوارض، دردها و ارائه تمرینات اصلاحی بود که با استقبال شرکت‌کنندگانی از سراسر کشور برگزار شد.
مدیر اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم در پایان از تداوم برگزاری دوره‌هایی جهت ارتقا سلامت روان و جسم جامعه جزیره خبر داد و گفت: از همه سمن‌ها، انجمن‌ها و هیأت های فعال در حوزه‌های ورزشی و سلامت دعوت می‌کنیم تا با طراحی وبینارهایی درزمینه های یادشده، همراه ما در تحول نظام سلامت جزیره باشند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد