در راستای حفظ محیط زیست و ارتقای منظر شهری در حال انجام است؛

پویش مردمی جمع آوری نخاله هاي ساختماني و تسطیح اراضی بایر شهر قشم

پویش مردمی جمع آوری نخاله هاي ساختماني و تسطیح اراضی بایر شهر قشم

سرپرست مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم از اجرایی شدن پویش مردمی جمع آوری نخاله هاي ساختماني و تسطیح اراضی بایر شهر قشم در راستای حفظ محیط زیست و ارتقای منظر شهری خبر داد.

  • کد مطلب: 8642
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 23 مرداد 1400 - 12:33

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری برنا، شاهد ملازم با اشاره به درخواست های مردمی و دستور اکید مدیرعامل این سازمان جهت ارتقای بهداشت محیط شهری بیان داشت: به همین منظور نیروهای خدمات شهری این مدیریت در راستای انجام وظایف ذاتی و‌همچنین نگهداشت معابر شهری اقدام به پیمایش و‌ بازدید میدانی و‌ ممیزی نقاط آلوده و‌ آسیب پذیر نمودند.
وی همچنین بر لزوم مدیریت هزینه ها در انجام این پویش اشاره کرد و گفت: باتوجه به هزینه هنگفت جمع آوری نخاله و‌ضایعات و‌همچنین خاکبرداری و تسطیح اراضی بایر، در راستای بهینه سازی و رعایت الگوی مصرف و‌همچنین رعایت صرف و‌صلاح سازمان، این مدیریت نسبت به شناسایی فرصت ها و‌ظرفیت های مردمی اقدام کرده و حاصل آن اجرایی شدن این پویش با استفاده از ‌ظرفیت های فردی و تجهیزاتی مردمی شد. از سیاستهای کلان مدیرعامل محترم سازمان مطالبه گری و مشارکت مردم در اداره امور شهر میباشد که در این پویش رعایت شده است.
سرپرست مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم برآورد کیفی و‌کمی این طرح را معادل 20 سرویس کامیون 10 تنی  و‌ تسطیح حدود 10هزار متر مربع زمین بایر در روز عنوان کرد و افزود: روزانه یک دستگاه لودر و‌ گریدر و‌ کامیون از ظزفیت های مردمی شهر در این طرح مشغول به کار ماست که حدود 100 میلیون ریال در روز صرفه جویی برای سازمان منطقه آزاد قشم به همراه داشته است.
به گفته ملازم، تمرکز اجرایی این طرح در شهرک های مسکونی و‌ هدف نهایی جلب رضایت شهروندوان و ارتقا بهداشت محیط و سلامت بافت شهری است.
وی از اتمام اجرای این طرح در شهرک‌124 واحدی بوستان خبر داد و عنوان داشت: در حال حاضر نیروهای این مدیریت به همراه نیروهای مردمی در شهرک نریمان شهر قشم در حال اجرای این پویش می باشند و این عملیات تا رسیدن به سیما و منظر شهری ایده آل، ادامه خواهد داشت.
سرپرست مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم بر تهدید ناشی از انباشت نخاله ها در آلودگی های محیط زیستی و تبعات آن بر سلامت و‌ایمنی شهروندان تاکید کرد و ادامه داد: در سنوات گذشته به جهت عدم نظارت و‌همچنین عدم رعایت ذینفعان ساخت و‌ساز، بیشتر نخاله های ساختمانی و خاک های حاصل از خاکبرداری در سطح شهر رها شده که این امر موجبات نارضایتی شهروندان و بر هم خوردن منظر و‌سیمای بصری شهر را فراهم کرده بود.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد