با افتتاح پروژه مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب شهرک ساحلی در پنجمین دور افتتاحیه های ریاست جمهوری منطقه آزاد قشم صورت گرفت:

توسعه خدمات شهری، ارتقا کیفیت زندگی در منطقه آزاد قشم

توسعه خدمات شهری، ارتقا کیفیت زندگی در منطقه آزاد قشم

مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک ساحلی با سرمایه بخش دولتی و توان تصفیه 1000 مترمکعب آب در روز در پنجمین دور افتتاحیه‌های ریاست جمهوری منطقه آزاد قشم مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

  • کد مطلب: 8495
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 31 خرداد 1400 - 16:44

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، این تصفیه‌خانه بااعتبار 500 میلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد قشم در راستای بهبود خدمات و ارتقا کیفیت زندگی ساکنان طراحی و اجراشده است.

ظرفیت هر یک از مدول های در حال ساخت در تصفیه‌خانه فاضلاب شهر قشم به‌طور متوسط 1000 مترمکعب در روز  و ضریب پیک 3.8 (شامل فاضلاب‌های انسانی و نشتاب شهر) به روش لجن فعال، سیستم هوادهی گسترده بوده و قابلیت حذف ازت به روش نیتریفیکاسیون را دارد.

 با افتتاح این پروژه، 25 نیروی مستقیم و 75 نیروی غیرمستقیم صاحب شغل شده و آب بازیافتی و تصفیه‌شده، به‌منظور توسعه و نگهداری فضای سبز جزیره قشم مورد مصرف قرار می‌گیرد.

گفتنی است امروز دوشنبه 31 خردادماه 1400 در آیین ویدیو ویدیوکنفرانسی با حضور رییس جمهوری تعداد 105 پروژه بااعتبار ارزی 667 میلیون دلار و 276 میلیون یورو و ریالی 61 هزار و 150 هزارمیلیاردی در سه بخش افتتاح، کلنگ زنی و معرفی طرح‌های در حال اجرا در منطقه آزاد قشم معرفی و به بهره‌برداری رسید.

یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در چهار مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 63 پروژه به اعتبار ریالی 64 هزار و 670 میلیاردی و ارزی 340 میلیون یورو و 281 میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد