مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد

برگزاری دوره آموزشی غواصی صنعتی برای اولین بار در قشم

برگزاری دوره آموزشی غواصی صنعتی برای اولین بار در قشم

مدیر ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری دوره آموزشی غواصی صنعتی با شرکت علاقه مندان این رشته ورزشی از هفت استان در قشم خبر داد و گفت: این دوره برای اولین بار با هدف ارتقاء و توسعه این رشته درکشور در جزیره قشم برگزار شد.

  • کد مطلب: 8477
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 26 خرداد 1400 - 13:33

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از نسل برنا، جلیل حق گویان افزود: در این دوره آموزشی که با همکاری مدرسه غواصی قشم بر گزار شد علاقه مندانی ازشش مرکز استان شامل تهران، کرمان، مشهد، شیراز، اصفهان و یزد وهمچنین ابادان از استان خوزستان شرکت کردند.
وی مدت برگزاری این دوره را 15 روز اعلام کرد و یادآور شد: در پایان این دوره طی آیینی با حضور مهدی زارعی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گواهینامه شرکت دراین دوره و لوح تقدیر به شرکت کنندگان اهداء شد.
غواصی صنعتی  (Commercial Diving) شاخه‌ای از غواصی است که در آن غواصان مشغول به انجام کارهای فنی در زیر آب می‌شوند. این خدمات در بخش اکتشاف و تولید در صنعت نفت و گاز در نقاط  دوراز ساحل (فراساحلی) و صنایع نیروگاهی و فناوری‌های وابسته در ساحل و همچنین بررسی و کنترل صدمات کشتی‌ها و در نقاط  دور یا نزدیک از ساحل بسیار استفاده می‌شود.
غواصان صنعتی به انجام کارهای چون تعمیرات زیر آب، جوش و برش زیر آب، عکاسی زیر آب، فیلم‌برداری زیر آب، مونتاژکاری زیر آب، بازدید خطوط لوله، جستجو، شناورسازی، سیمان‌کاری، ناوبری، لایروبی، شمع کوبی، کابل‌کشی، لوله‌گذاری، بازرسی فنی تأسیسات زیر آب، تعمیر و نگهداری تجهیزات فنی،  بررسی و کنترل صدمات به کشتی‌ها و غیره را انجام می‌دهند.

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد