افتتاحیه‌های رئیس جمهور نرخ اشتغال قشم را تقویت می‌کند

افتتاحیه‌های رئیس جمهور نرخ اشتغال قشم را تقویت می‌کند

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی منطقه آزاد قشم گفت: نرخ بیکاری پنج تا 6 درصدی را برای قشم 1400 برآرود کرده‌ایم اما افتتاحیه‌های رئیس جمهوری می‌تواند به کاهش این رقم بیانجامد.

  • کد مطلب: 8444
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 11 خرداد 1400 - 22:36

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری فارس، سلیمان رنجبری ظهر روز سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال شهرستان قشم اظهار داشت: اولویت ما در سال جاری با توجه به آسیب‌های اقتصادی ناشی از کرونا، حفظ درصد نرخ بیکاری موجود است.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان هرمزگان در سال 1398 رقمی معادل 14 درصد بوده است، افزود: این رقم در جزیره قشم بین 5 و نیم تا 6 درصد قرار دارد.

مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: پیش از شیوع ویروس کرونا، دستیابی به نرخی بیکاری سه و نیم تا چهار درصد در جزیره قشم برای سال 1400 پیش بینی شده بود.

رنجبری ادامه داد: شرایط کرونایی و تحریم‌های موجود سبب شده اولویت ما در سال جاری حفظ وضعیت اشتغال موجود باشد که در صورت تحقق آن نرخ بیکاری رقمی بین پنج تا 6 درصد می‌باشد.

وی اضافه کرد: با توجه به افتتاح پروژه‌های بزرگی که توسط ریاست جمهوری در این جزیره در حال انجام است دستیابی به رقمی کمتر نیز دور از انتظار نیست و حتی می‌توان به افزایش سطح اشتغال نیز امیدوار باشیم.

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد