مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم درآیین افتتاح ویدیوکنفرانسی 10 پروژه این منطقه توسط رییس جمهوری اعلام کرد

سرمایه گذاری 100درصدی بخش خصوصی در 10 پروژه بزرگ اقتصادی قشم

سرمایه گذاری 100درصدی بخش خصوصی در 10 پروژه بزرگ اقتصادی قشم

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم درآیین افتتاح ویدیو کنفرانسی 10 پروژه این منطقه توسط رییس جمهوری گفت: این پروژه ها با سرمایه‌گذاری 100درصد بخش خصوصی به میزان 4010 میلیارد ریال و 21میلیون دلار با 591 نفر اشتغالزایی و در راستای پشتیبانی و مانع زدایی در مسیر تولید در این منطقه به بهره برداری رسید.

  • کد مطلب: 8365
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 23 ارديبهشت 1400 - 20:27

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از ایسنا، علی درویش پوربا اشاره به پروژه های مربوط به تولید ماهی و میگو در این افتتاح ها افزود: این پروژه ها را سه شرکت آبزی‌پروری محک شیلات، شركت هيراد كاوه ساحل قشم و شركت آبزيان دشت مرواريد قشم فعال درزمینه پرورش ماهی در دریا با ظرفیت تولید هشت هزار و 500 تُن ماهی در سال همراه با  سه شرکت هامور طلايي قشم، تعاوني ميگو دشت كُنارسياه و تعاوني دريانوردان در حوزه پرورش میگو با ظرفیت تولید سه هزار و 680 تُن میگو درسال اجرا می کنند.
وی اظهار کرد: اجرای این پروژه ها درمجموع با سرمایه‌ای بالغ ‌بر21 میلیون دلار و یک هزار و 380 میلیارد ریال در تأمین امنیت غذایی کشور نقش ارزنده‌ای خواهد داشت و برای 351 نیروی بومی اشتغال‌زایی خواهد شد.
افزایش ظرفیت تولید ماهی و میگو در قشم
درویش پور با اشاره به اینکه این پروژه ‌ها با سرمایه‌گذاری کامل بخش خصوصی اجرا شده و نقش مهمی نیز در صادرات این ماده غذایی ارزشمند و ارزآوری برای کشور دارند تصریح کرد: با افتتاح این پروژه ها در زمینه پرورش ماهی و میگو در قشم مجموعا هشت هزارتن ماهی و دوهزارتن میگو به ظرفیت تولید آنها  درجزیره اضافه می شود.
 وی در این آیین از افتتاح نمایشگاه و فروشگاه «دی یوتی فری» شرکت انسا مروارید قشم نیز در فرودگاه بین المللی منطقه آزاد قشم خبر داد و گفت: این مجموعه با هدف انتقال دانش و تکنولوژی برندهای جهانی با 100 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اشتغالزایی 120نفر به بهره برداری رسید.
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه سخنان خود به افتتاح هتل چهارستاره سارینا به ظرفیت 320 تخت اقامتی با سرمایه گذاری یک هزار و 900 میلیارد ریالی در قشم هم اشاره کرد و یادآور شد: این هتل درساختمان 9 طبقه قرار دارد  و دارای 60 واحد اقامتی در چهار طبقه است و یک طبقه این ساختمان به رستوران و سالن کنفرانس و یک طبقه هم به پارکینگ اختصاص یافته و سه طبقه آن نیز تجاری است.
درویش پور افزود: با بهره‌برداری از مرحله اول ساخت این هتل چهار ستاره، افزون بر 75 نفر دربخش‌های مختلف خانه‌داری، اداری و پرسنلی، مالی و حسابداری، فروش و بازاریابی، نگهبانی و آشپزخانه مشغول به کار می شوند. 
افزایش اتاق ها و تخت های واحدهای اقامتی قشم
وی درخصوص رشد ساخت واحدهای اقامتی در قشم یادآور شد: در سال 92 تعداد واحدهای اقامتی قشم 57 واحد بود که امروز این تعداد به 150 واحد وتعداد اتاق های این واحدها نیز از یک هزار و 221 اتاق در سال 92 به دو هزار و 846 اتاق در سال 1400 
رسیده و همچنین این واحدها درسال 92 دارای چهارهزار و 918تخت بودند که این تعداد امروز به 11هزار و 450تخت رسیده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین دراین آیین ازآغاز بهره برداری دو واحد تولیدی در زمینه  لوازم آرایشی و بهداشتی با اعتباری بالغ بر بیش از 630 میلیارد ریال در قشم خبر داد.
به گفته وی این دو واحد تولیدی شامل اطلس و کارن زیما قشم درحوزه تولید عطر، اودکلن و بسته‌بندی لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت دارند که با بهره برداری از آنها 45 نفر صاحب شغل شدند.
درویش‌پور تصریح کرد: این دو واحد تولیدی محصولات آرایشی و بهداشتی توان تولید سالانه 69 تُن عطر و اودکلن و بسته‌بندی 45 تُن شامپو و سایر محصولات از این نوع را دارند.
یادآور می‌شود منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در سه مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 53 طرح با اعتبار ریالی 60 هزار و 660 میلیاردی و ارزی 340 میلیون یورو و 260 میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضورفعال داشته است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد