با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور در قشم انجام می شود؛

بهره برداری از 3 پروژه پرورش ماهی در دریا با هدف افزایش محصولات صادرات محور

بهره برداری از 3 پروژه پرورش ماهی در دریا با هدف افزایش محصولات صادرات محور

3 شرکت آبزی پروری قشم در حوزه پرورش ماهی در دریا با ظرفیت تولید سالانه هشت هزار و 500 تن ماهی با حضور ویدئوکنفرانسی رییس جمهور به بهره برداری می رسد.

  • کد مطلب: 8359
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400 - 17:01

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری تسنیم، شرکت آبزیان دشت مروارید قشم، هیراد کاوه ساحل قشم و آبزی پروری محک قشم از جمله پروژه های شاخص در حوزه پرورش ماهی در دریا هستند که با هدف تکمیل زنجیره آبزی پروری و صنایع شیلاتی، افزایش محصولات صادرات محور و تامین امنیت غذایی کشور، به دست رییس جمهور به بهره برداری می رسند.
شرکت آبزیان دشت مروارید قشم، اشتغالزایی برای 31 نفر به همراه دارد و در فاز اول این پروژه 4 قفس در مجموع با ظرفیت تولید 500 تن در سال افتتاح خواهد شد.
شرکت آبزی پروری محک قشم نیز با آماده سازی و تکمیل 7  مخزن تولید و تکثیر ماهی به ظرفیت سالانه 500 تن برای  9 نیرو اشتغال به همراه دارد.
شرکت هیراد کاوه ساحل قشم با اشتغالزایی برای 104 نفر در آب های ساحلی جنوب قشم، با پایان نصب تجهیزات زیرآبی آماده نصب 20 قفس آمادگی تولید پنج هزارتن  ماهی درسال را خواهد داشت.
گفتنی است، پنجشنبه 23 اردیبهشت‌ماه 1400، در جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهور، 10 پروژه منطقه آزاد قشم با سرمایه‌گذاری ارزی بیش از 21 میلیون دلار و 4 هزار و 10 میلیارد ریال در حوزه‌های مختلف تولیدی، شیلاتی، خدماتی و گردشگری افتتاح می‌شود.
یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در سه مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 53 پروژه به اعتبار ریالی 60 هزار و 660 میلیاردی و ارزی 340 میلیون یورو و 260 میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد