در دولت تدبیر و امید صورت گرفت؛

صدور بیش از یک هزار و 151 کارت بازرگانی در منطقه آزاد قشم / هیچ کارت بازرگانی یکبار مصرفی در منطقه آزاد قشم وجود ندارد

صدور بیش از یک هزار و 151 کارت بازرگانی در منطقه آزاد قشم / هیچ کارت بازرگانی یکبار مصرفی در منطقه آزاد قشم وجود ندارد

از سال 1393 که وظیفه صدور و تمدید کارت های بازرگانی در منطقه آزاد قشم به مجموعه وظایف مدیریت بازرگانی و اصناف این سازمان محول شد تا پایان سال 1399، بیش از یک هزار و 151عدد کارت بازرگانی صادر شده است.

  • کد مطلب: 8236
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 16 فروردين 1400 - 21:34

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام این مطلب گفت: همچنین در این دوره زمانی، درخواست متقاضیان جهت تمدید بیش از 3 هزار و 687 کارت بازرگانی توسط مدیریت بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم اجرایی شده است.
هرمز امیری ادامه داد: از ابتدای سال 1393 تا پایان بهمن ماه 1399 همچنین در مجموع 73 عدد از کارت های بازرگانی مربوط به فعالین حوزه تجارت در منطقه آزاد قشم ابطال شده است.
به گفته وی بررسی ها نشان می دهد که بیشترین تعداد ابطال کارت های بازرگانی در این دوره زمانی مربوط به سال 99 می باشد که مهم ترین عامل افزایش این آمار و همچنین کاهش صدور کارت‌های بازرگانی جدید به تاثیرات اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا و کاهش سطح تجارت بین المللی مربوط می شود.
مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: همچنین طبق برنامه ریزی صورت گرفته از تیرماه سال 1399 کارت‌های بازرگانی هوشمند تهیه شده توسط مدیریت بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم در اختیار متقاضیان و تمدیدکنندگان کارت های بازرگانی و دفترچه‌های قدیمی قرار می گیرد.
کارت‌های بازرگانی صادر شده در منطقه آزاد قشم مربوط به سه شاخه تولیدی، خدماتی و تجاری هستند و بررسی گزارش ها نشان می دهد که در حال حاضر بیشترین حجم ثبت سفارش صورت گرفته برای واردات کالا به منطقه آزاد قشم مربوط به مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی است. ورود مواد اولیه و ماشین آلات مورد نیاز خطوط تولید و واحدهای صنعتی می تواند نشان دهنده حرکت رو به جلو در میان تولیدکنندگان حاضر در منطقه آزاد قشم باشد که در صورت عملی شدن فرصت های جدید شغلی را در این منطقه ایجاد خواهد کرد. همچنین افزایش میزان تولیدات استاندارد و باکیفیت با نگاهی صادرات محور در منطقه آزاد قشم که طی سال های دولت تدبیر و امید در دستور کار قرار گرفته است، می تواند زمینه ساز رشد درآمدهای ارزی گردد.
طی سال های گذشته وجود کارت های بازرگانی یکبار و یکسال مصرف توسط افراد سودجو حاضر در حوزه تجارت تبدیل به یکی از مشکلات این بخش شده بود. با این حال برنامه ریزی های مختلفی جهت ساماندهی و نظارت بر وضعیت صدور، تمدید و ابطال کارت های بازرگانی در نقاط مختلف کشور برنامه ریزی شده است. در منطقه آزاد قشم اما به نظر می رسد که شرایط متفاوت است. بررسی آمارها و گزارشی مربوط به صدور و تمدید کارت های بازرگانی در منطقه آزاد قشم طی سال های دولت تدبیر و امید نشان می دهد که هیچ کارت بازرگانی یکبار مصرف یا دارای اعتبار یکساله در این منطقه آزاد وجود ندارد.
ارائه خدمات به فعالین اقتصادی و بازرگانان و راهنمایی آنها جهت استفاده از سامانه های جامع پیش بینی شده مربوط به حوزه صادرات و واردات نیز از جمله فعالیت هایی است که می تواند موجب تسهیل و تسریع انجام فرآیندها شود. در چنین شرایطی با پیش بینی های صورت گرفته تمامی بازرگانان دارای کارت بازرگانی در منطقه آزاد قشم برای ثبت سفارش واردات کالاهای خود می‌توانند به مدیریت اصناف و بازرگانی مراجعه کنند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد