در دولت تدبیر و امید انجام شد؛

احداث و اجرای 17 پروژه شاخص کمپ پارک و اسکله گردشگری در قشم

احداث و اجرای 17 پروژه شاخص کمپ پارک و اسکله گردشگری در قشم

پس از سفر رییس دولت تدبیر و امید به جزیره قشم در سال 1394 و با دستور ویژه وی، توسعه فضاهای گردشگری جزیره در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار گرفت که نتیجه آن احداث و اجرای 17 پروژه شاخص شامل کمپ پارک ها و اسکله های گردشگری از سال 94 تاکنون است.

  • کد مطلب: 8231
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 14 فروردين 1400 - 18:55

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم در تشریح عملکرد این معاونت در حوزه توسعه فضاهای گردشگری در دو دولت یازدهم و دوازدهم، گفت: 10 کمپ پارک از سال 94 تاکنون در نقاط مختلف جزیره قشم احداث شده و هم اکنون چهار کمپ پارک نیز در دست احداث است.

محرم بهاروند با اشاره به اینکه اجرای پروژه اسکله های سهیلی، طبل و کندالو نیز از دیگر دستاوردهای این دوران است، افزود: حداث این پروژه ها نقش مهمی در توسعه فضاهای گردشگری و دسترسی آسان گردشگران در سراسر جزیره به خدمات رفاهی دارد.

به گفته وی در دولت تدبیر و امید کمپ پارک های ساحل جنوبی به مساحت هفت هکتار و اعتبار 70 میلیارد ریال، آفتاب به مساحت 10 هکتار و اعتبار 150 میلیارد ریال، سوزا به مساحت چهار و نیم هکتار و اعتبار 40 میلیارد ریال، هلر به مساحت یک و نیم هکتار و اعتبار دو میلیارد ریال، ایران زمین به مساحت دو و نیم هکتار و اعتبار 45 میلیارد ریال، ریگو شش و نیم هکتار و اعتبار 30 میلیارد ریال و لافت به مساحت یک و نیم هکتار و اعتبار 25 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

 وی افزود: همچنین فاز اول کمپ پارک سلخ به مساحت یک و نیم هکتار و اعتبار 30 میلیارد ریال و فاز اول کمپ درگهان به مساحت شش هکتار و اعتبار 40 میلیارد ریال و دو فاز طرح آبکناری جزایر ناز به مساحت 10 هکتار و اعتبار 100 میلیارد ریال در این دوران به بهره برداری رسید.

به گفته معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم کمپ پارک های دولاب، گوری و گوران و مسن نیز در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

بهاروند ادامه داد: طرح آبکناری جزایر ناز نیز به منظور دسترسی مناسب مردم به سواحل جزیره و ساماندهی و بهره برداری ایمن از ورزش ها و تفریحات دریایی و هوایی این منطقه با اعتباری بالغ بر 100 میلیارد ریال و در دو فاز به مساحت فعلی 10 هکتار در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید و دورنمای اجرای کامل این طرح در مساحتی به میزان 100 هکتار است.

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: اسکله تفریحی سهیلی با اعتبار 65 ميليارد ريال كه شامل ساماندهي اسكله، آسفالت محوطه، پاركينگ، بلوار ورودي و روشنايي اسكله است و اسکله تفریحی طبل با اعتبار 10 میلیارد ریال و در زیربنای دو هزار متر مربع در این دوران به بهره برداری رسید.

به گفته وی فاز اول اسكله كندالو نیز با اعتبار 70 ميليارد ريال، شامل بلوار دسترسي، پاركينگ، سیستم روشنايي، محوطه سازي وكانال جمع آوري آب هاي سطحي در سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد