رییس کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر قشم مطرح کرد؛

ساماندهی کامل اسکان گردشگران قشم در نوروز 1400 با سامانه قشم زیبا

ساماندهی کامل اسکان گردشگران قشم در نوروز 1400 با سامانه قشم زیبا

رییس کمیته اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: گردشگرانی که قصد سفر به منطقه آزاد قشم را دارند پس از اعلام رنگ بندی این جزیره و تصمیمات ستاد کرونا، ملزم به دریافت مجوز ورود بوده و باید پیش از انجام سفر، درخواست خود را برای صدور مجوز از طریق «سامانه هوشمند قشم زیبا» به ثبت برسانند.

  • کد مطلب: 8151
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: جمعه 22 اسفند 1399 - 10:45

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم به نقل از فکر اقتصادی، علی موقر با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده درخصوص سفرهای نوروزی 1400 به جزیره قشم، اظهار کرد: این تصمیم به منظور کنترل ازدحام گردشگران و انجام سفر هوشمند و ایمن بوده و تلاش شده تا با ایجاد زیرساخت های لازم، بالاترین میزان سلامت گردشگران تضمین گردد.
رئیس اداره گردشگری منطقه آزاد قشم ادامه داد: گردشگران پیش از سفر به جزیره قشم، باید با مراجعه به سامانه هوشمند قشم زیبا و وارد کردن کد ملی و شماره همراه خود، در این سامانه ثبت نام کرده و پس از تکمیل اطلاعات هویتی، می توانند در بخش درخواست مجوز، ثبت درخواست اولیه خود را انجام دهند.
‎وی افزود: گردشگران همچنین در زمان ثبت درخواست باید اطلاعات کامل سفر خود، نظیر شهر مبدا، تاریخ ورود به  قشم، مدت اقامت، نام و محل اقامتگاه، مبادی ورودی به قشم، اطلاعات همراهان و از این دست اطلاعات را به صورت کامل وارد کنند.
رییس کمیته اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم درخصوص ثبت اطلاعات اقامتگاه گردشگران، گفت: ثبت اطلاعات محل اقامت گردشگران به منظور کنترل ظرفیت این مکان و عدم پذیرش گردشگر بیش از ظرفیت و همچنین جلوگیری از اسکان گردشگران در مکان های بدون مجوز بوده و صحت اطلاعات وارد شده به صورت هوشمند از طریق سامانه جامعه هتلداران منطقه آزاد قشم کنترل می شود.
به گفته موقر؛ گردشگرانی که تمایل دارند در زمان اقامت خود در قشم در منزل خویشاوندان اسکان داشته باشند نیز باید کد دعوت یا ووچر دریافتی خود را به منظور تایید در سامانه وارد کنند.
‎رییس اداره گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به ثبت مبادی ورودی در زمان درخواست مجوز ورود گردشگران، افزود: این امر به منظور کنترل ازدحام جمعیت در مبادی ورودی جزیره صورت گرفته و در صورتی که در زمان اعلام شده از سوی گردشگر، ترافیکی پیش بینی شود، مجوز صادر نشده و زمان دیگری به گردشگر پیشنهاد و تعیین می گردد.
وی با بیان اینکه سلامت گردشگران از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: به منظور کنترل سلامت گردشگران و اطمینان از عدم ابتلا آنها به ویروس کرونا، پیش از صدور مجوز، سلامت گردشگران از طریق زیرساخت های سامانه ماسک به صورت الکترونیک پایش می گردد و در‌طول نوروز 1400 نیز نظارت 24 ساعته با تمرکز بر رعایت پروتوکل های بهداشتی در اماکن اقامتی جزیره قشم بصورت مشترک توسط کمیته های اسکان و رفاه و نظارت و بازرسی صورت خواهد گرفت.
‎رییس کمیته اسکان و رفاه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در پایان ضمن اعلام اینکه شرط رنگبندی آبی و زرد به عنوان پیش شرط اصلی پذیرش گردشگران به جزیره قشم خواهد بود عنوان کرد: درخواست های ثبت شده در کوتاه ترین زمان بررسی شده و در صورت مثبت بودن تمام فرایندهای الکترونیکی، مجوز ورود بدون فوت وقت صادر می شود.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد