عقاب مارخور مسموم پس از مداوا به دامن طبیعت بازگشت

عقاب مارخور مسموم پس از مداوا به دامن طبیعت بازگشت

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: یک بهله عقاب مار خور پس از مداوا در کلینیک دامپزشکی قشم برای ادامه حیات در طبیعت آزاد شد.

  • کد مطلب: 4672
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 3 شهريور 1397 - 10:18

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، سید محمد هاشم داخته اعلام کرد:  این پرنده ی شکاری توسط یکی از شهروندان قشمی برای مداوا به  کلینیک دامپزشکی قشم تحویل داده شد و با تلاش دکترصادقی پوردر طبیعت رها شد.
به گفته او، عقاب مار خور  با نام علمی  (Circaetus gallicus ) و نام انگلیسی( Short-toed Eagle)  در دنیا شناخته شده است  یکی از پرنده های باشکوهی است که در جزیره قشم یافت می شود و همانطور که از نامش پیداست، مارها یکی از شاخص ترین شکار این گونه عقاب ها هستند اما از مارمولک ها، قورباغه ها و امثال اینها نیز تغذیه می کنند.
مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: این پرنده شکاری معمولا در تابستان تخم گذاری می کند و لانه خود را بیشتر روی درختان می سازد.  
وی افزود: تحویل پرندگان بیمار از سوی شهروندان به مدیریت محیط زیست  اقدام مناسب و شایسته ای است که این اقدام موجب درمان و بازگشت پرندگان به طبیعت می شود و خوشبختانه در سال های اخیر شاهد تحویل انواع جانوران مختلف از سوی شهروندان به كلينيك دامپزشكي و مديريت محیط زیست منطقه آزاد قشم بوده ایم.
داخته همچنین از زحمات و همکاری دکتر صادقی پور تقدیر و تشکر کرد و از وی به عنوان عضو فعال جامعه محیط زیستی قشم و همراه محیط زیست این منطقه نام برد.
دکتر صادقی پور  مسئول کلینک دامپزشکی فلامینگو قشم هم درباره این پرنده شکاری گفت: عقاب مار خوری که دچار مسمومیت غذایی شده بود قریب به 10 روز پیش توسط یکی از شهروندان جزیره قشم پیدا و به کلینک دامپزشکی فلامینگو تحویل داده شد.
وی ادامه اد: عقاب مارخور پس از انجام مراحل مداوا و‌ چند روز نگهداری  توسط مسئولان محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم به دامن طبیعت بازگشت
وی افزود: هر یک از موجودات این کره خاکی در طبیعت از جایگاه منحصر به فرد برخوردارند و ما انسان ها به عنوان گونه برتر نباید به آنها آزار برسانیم.
صادقی یادآور شد: کمک به حیوانات و امداد رساندن به آنها یک اصل در حفظ حیات وحش است.

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد