موافقت شورای عالی ارزیابی محیط زیست قشم با طرح پرورش میگو چهار شرکت در جزیره قشم

موافقت شورای عالی ارزیابی محیط زیست قشم با طرح پرورش میگو چهار شرکت در جزیره قشم

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم از موافقت اعضای شورای عالی ارزیابی محیط زیست این سازمان با طرح های پرورش میگو به عنوان پروژه های مشمول ارزیابی در جزیره قشم خبر داد.

  • کد مطلب: 4559
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 26 تير 1397 - 12:22

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، سید محمد هاشم داخته در جمع خبرنگاران اعلام کرد: طرح های پرورش میگو در جزیره قشم با اختصاص حدود ۶۰۴ هکتار زمین به چهار شرکت سرمایه گذار خصوصی در هشتمین جلسه شورای عالی ارزیابی محیط زیست این سازمان در تهران مورد بررسی و موافقت قرار گرفت.
وی گفت: چهار شرکت صافی دریایی قشم، اتحاد مِهر کانی، پدیده صدف و پارسیان مُبتکر با ارائه مطالعات ارزیابی، حدود ۶۰۴ هکتار زمین برای پرورش میگو دریافت می کنند.
داخته با اعلام اینکه مطالعات ارزیابی محیط زیست شرکت های پرورش میگو به عنوان صنایع سبز موجب اشتغالزایی در این منطقه می شود، اظهار کرد: نظارت دقیق بر مراحل ساخت این  طرح ها تا دوره بهره برداری و نهایتا ایجاد اشتغال پایدار در جزیره از سوی مدیریت محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم با جدیت پیگیری می شود.
وی اظهار کرد: بیش از ۶۰۰ هکتار زمین در  جزیره با سیاست های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در سه سال گذشته به صنعت پرورش میگو اختصاص یافته و هم اینک قشم به یکی از قطب های مهم این حوزه شیلاتی تبدیل شده است.

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد