اجرای سند توسعه دریایی در دولت دوازدهم/ توسعه پایدار مناطق دریایی در کنار توسعه جوامع محلی

اجرای سند توسعه دریایی در دولت دوازدهم/ توسعه پایدار مناطق دریایی در کنار توسعه جوامع محلی

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از تدوین و اجرای سند توسعه دریایی در راستای توسعه پایدار در دولت دوازدهم در ذیل سند توسعه ششم تا سال 1400 خبر داد.

  • کد مطلب: 3282
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 6 خرداد 1396 - 10:54

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، پروین فرشچی درجشن اقیانوس ها در جزیره قشم گفت: پایه های توسعه پایدار در چهار سال گذشته ریخته شده و برنامه های اساسی در چهار سال آینده به اجرا درمی آید و در این چارچوب حمایت از برنامه های توسعه محور با همراهی جوامع محلی ادامه می یابد.
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست بیان کرد: ایران از جمله نخستین کشورهایی بود که به واسطه دریای عمان، خلیج فارس و دریای خزر فعالیت دریایی داشت اما وابستگی به نفت و گاز موجب عقب ماندگی از سایر فعالیت های وابسته به دریا شد.
او اضافه کرد: امروز کشور بیش از پیش به اهمیت دریاها پی برده و دیگر تنها توجه به سواحل مطرح نیست و برخورداری از منابع طبیعی گوناگون همچون انواع ماهی ها و مرجان ها برآن داشته تا به سایر فعالیت ها همچون توسعه سواحل از نظر گردشگری دریایی و سایر توسعه های پایدار قابل اتکا روی بیاوریم.
فرشچی با اشاره به همکاری 18 ارگان دریایی در سه سال گذشته عنوان کرد: مردم، دولت و جوامع محلی باید برای توسعه دریایی همکاری کنند چرا که خواست سیاسی کشور در جهت توسعه پایدار قرار گرفته و این مهم در جهان نیز راه خود را باز کرده و از این رو چشم اندازی روشن دارد.
«جشن اقیانوس ها» به مناسبت تولد لاک پشت های پوزه عقابی با حضور جمع کثیری از مردم، فعالان محیط زیست، مقامات  ملی و بین المللی در روستای شیب دراز جزیره قشم برگزار شد. لاک پشت های پوزه عقابی یکی از گونه های در خطر انقراض هستند و پروژه بین المللی حفاظت از آنها که با همکاری جامعه محلی قشم در حال انجام است جزو پروژه های موفق سازمان ملل به حساب می آید.

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد