دانش آموزان قشمی: سهم من از زمین به اندازه همه بچه های دنیاست

دانش آموزان قشمی: سهم من از زمین به اندازه همه بچه های دنیاست

دوم اردیبهشت ماه مصادف با روز جهانی «زمین پاک» است و دانش آموزان روستای شیب دراز قشم در یک برنامه آموزشی که با حمایت معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد، با گرامیداشت این روز مهم بر سهم خود از زمین برابر با همه بچه های دنیا تاکید کردند.

  • کد مطلب: 3161
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 4 ارديبهشت 1396 - 13:38

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، معاون فرهنگی اجتماعی و گردشگری این سازمان در آئین گرامیداشت این روز در مدرسه ناصر خسرو روستای شیب دراز در جمع دانش آموزان، گفت: امسال سومین سال متوالی است که روز جهانی «زمین پاک» با نگاهی متفاوت تر از گذشته و آموزش های مستمر محیط زیستی برای پرورش نسلی آگاه در قشم برگزار می شود.

فرزین حقدل، هدف از برگزاری این آموزش ها را تربیت کودکانی کاوشگر و کنجکاو، ترویج فرهنگ حفاظت صحیح، ایجاد انگیزه و خلاقیت در دانش آموزان و ترویج آموزش در زمان مناسب و کسب مهارت آموزی برای آنان برشمرد.

وی با اشاره به مستمر بودن برنامه های این روز جهانی، خاطر نشان کرد: ویژه برنامه هایی در قالب برگزاری کارگاه و مسابقه روزهای جهانی از سال 1393 تا کنون در پنج روستای جزیره قشم شروع و اجرا شده که ثمره این آموزش ها را سال های آینده مشاهده خواهیم کرد.

*** در این برنامه همچنین فعال طبیعت‌گردی و مدیر اجرایی موسسه سبز کاناز هم طی سخنانی گفت: برنامه های روز جهانی زمین پاک در قالب یک طرح آموزشی مستمر ویژه کودک و طبیعت در شش پایه مقطع دبستان روستای شیب دراز قشم به عنوان زادگاه لاک پشت های در حال انقراض، اجرا شده است.

کسری انصاری نسب  افزود: در این طرح آموزشی دانش آموزان روستای شیب دراز با مباحث مختلفی درخصوص ارزش های زمین، انواع اکوسیستم ها و نحوه صحیح حفاظت از منابع طبیعی  و روش های صحیح  صرفه جویی آشنا شدند.

به گفته وی، این کارگاه در دو بخش تئوری و عملی برگزار شد تا دانش آموزان به صورت تصویری، نمایش فیلم و پرسش و پاسخ با مباحث آموزشی آشنا شوند و در بخش عملی نیز اطلاعات و یافته های خود را در قالب عکس و داستان ارائه نمایند.

این فعال طبیعت گردی ضمن ارزشمند خواندن کودکان به عنوان سرمایه های اصلی کشور اضافه کرد: آموزش همراه با فعالیت عملی منجر به کسب مهارت و استمرار آموزش در دوران کودکی و در نتیجه باعث ایجاد اعتماد به نفس در کودکان می شود. 

انصاری نسب گفت: همزمان با دهم اردیبهشت مصادف روز ملی خلیج فارس، به آثار برگزیده جوایزی اهدا می شود و کتابچه ای از مجموعه داستان های کودکان با عنوان من و زمین چاپ خواهد شد.

شایان ذکر است این برنامه متفاوت مستمر محیط زیستی کودکانه با حمایت معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری و مدیریت محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم و به همت موسسه سبز کاناز انجام شده در روستای شیب دراز قشم برگزار شد.

روستای شیب دراز قشم یکی از 57 روستای این جزیره محل مناسب تخم گذاری لاکپشت های پوزه عقابی است که هم اکنون جمعیت آنها در خلیج فارس به شدت در خطر انقراض قرار دارد که پروژه حفاظت از آنان طی 15 سال گذشته با مشارکت جامعه محلی و پشتیبانی مدیریت محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم اجرا شده است.

 

                                                                       

 

 

 

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد