توسعه جنگل حرا در جزیره قشم/کاشت 5 هزار نهال در محدوده سایت صنعتی کاوه

توسعه جنگل حرا در جزیره قشم/کاشت 5 هزار نهال در محدوده سایت صنعتی کاوه

مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم گفت: طرح توسعه حرا کاری در جزیره قشم با کاشت 5 هزار نهال توسط شرکت ساخت و بهره برداری اسکله حرا قشم در حال اجرا می باشد.

  • کد مطلب: 2710
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 19 دی 1395 - 15:39


به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سید محمد هاشم داخته روز یکشنبه با بیان این مطلب، افزود: حفظ محیط زیست یکی از مهمترین بندهای قراداد واگذاری زمین از سوی سازمان منطقه آزاد قشم در زمان انعقاد قرارداد با فعالان اقتصادی است.
وی با اعلام اینکه پیش بینی می شود بخشی از حراهای دست کاشت در زمان ساخت اسکله توسط این شرکت در محدوده سایت صنعتی کاوه جزیره قشم از بین برود، گفت: براساس سیاستگذاری شورای عالی ارزیابی محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم، شرکت یاد شده موظف به کاشت 10 برابر حراهای حذف شده، می باشد.
به گفته مدیر محیط زیست سازمان منطقه آزاد قشم، براساس این سیاستگذاری کاشت پنج هزار نهال از طرف شرکت یاد شده در دو مرحله در یک محدوده تعیین شده آغاز گردیده که در مرحله اول دو هزار نهال در منطقه ای مقابل روستای زینبی با همکاری شورای اسلامی و دهیاری این روستا کاشته شد.
او ادامه داد: حفظ محیط زیست در جزیره قشم در گرو توسعه جنگل حراست و شرکت ساخت و بهره برداری اسکله حرا قشم در مرحله دوم نیز سه هزار نهال حرا را با هدف توسعه جنگل حرا در آبهای ساحلی و در پهنه گلی مشخص خواهد کاشت.
داخته تصریح کرد: کاشت تعداد پنج هزار نهال حرا توسط شرکت ساخت و بهره برداری اسکله حرا قشم براساس سیاستگذاری سازمان منطقه آزاد قشم در دستور کار این شرکت قرار گرفته است.
بنا به این گزارش، جنگل هایی دریایی حرا یکی از زیباترین ظرفیت های گردشگری قشم محسوب می شود و قریب به اتفاق مسافران این جزیره در جنوب ایران در سفر به این منطقه از این پتانسیل زیبا به ویژه به هنگام شرایط جزر و مد دریا که موجب بیرون آمدن درختان حرا از زیر آب و پنهان شدن آنها در دریا می گردد بازدید می کنند.

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد