آغاز عمليات هرس زمستانه درختان جزيره قشم/ جریمه هرس غیر قانونی درختان

آغاز عمليات هرس زمستانه درختان جزيره قشم/ جریمه هرس غیر قانونی درختان

مدير امور شهری و روستايي سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز هرس زمستانه درختان با هدف کمک به رشد گونه های مختلفی که طی سال های گذشته در جزیره قشم کاشته شده، خبر داد.

  • کد مطلب: 2577
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 22 آبان 1395 - 09:21

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، تراب ذاکری گفت: درختان مناطق شهری اعم از معابر و پارک های قشم متناسب با محیط و همجواری با ساختمان‌ها و ابنیه‌ها در فصول پاییز و زمستان با نظارت کارشناسان فضاي سبز و توسط اکیپ هاي متخصص و با تجربه شركت آب و برق و تاسيسات قشم به عنوان پيمانكار حفظ و نگهداري فضاي سبز جزيره، هرس می شوند.

وی افزود: برقراری توازن بین اندام‌های هوایی و زیرزمینی درختان، زیباسازی منظر شهری، ایجاد دید کافی در تقاطع‌ های اصلی و فرعی برای رانندگان، هرس درختان در بعضی از نقاط به دلیل ارتفاع کم خطوط انتقال برق و با توجه به بارندگي و وزش بادهاي شديد ماه هاي پیش رو تا پایان زمستان هم از دیگر اهداف برنامه هرس درختان با هدف پیشگيري از وقوع خطرات مالی و جانی به مردم در جزیره قشم می باشد.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: عملیات هرس درختان سبب کاهش آفات و بیماری ها و افزایش طول عمر درختان، کم شدن نیاز به آب در کنار افزایش سبزینگی با زیبایی متناسب با نوع و سن درختان می شود.

‌وی، از جوان سازی، کنترل حجم تاج درختان، کنترل ارتفاع و حجم رشد ریشه، حذف شاخه‌های بیمار و سرشاخه‌های خشک، حذف تنه جوش‌ها و پاجوش‌ها، فرم‌دهی و ایجاد تاج مناسب، ایجاد رضایتمندی شهروندان و پیشگیری از هرس‌ خودسرانه را از دیگر مزایای اصلی هرس درختان در قشم برشمرد.

ذاکری از مردم جزیره قشم درخواست کرد انجام هرگونه هرس درختان را با ارایه درخواست به واحد فضاي سبز اين مديريت و کارشناسان فضای سبز قشم واگذار کنند و از هرگونه هرس غیر کارشناسانه و بدون مجوز خودداری کنند.

به گفته مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، عملیات هرس درختان شهری با تشخیص کارشناسان فنی انجام می شود و هیچ ارگان یا شخصی بدون کسب مجوز و هماهنگی با این مديريت اجازه هرس درختان شهری را ندارد و متخلفان براساس قانون جریمه خواهند شد.

وی یادآور شد: واحد فضاي سبز مديريت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم آماده است مشاوره های فنی و نظارتي در زمینه امورات فضای سبز را به شهروندان جزیره قشم ارایه کند.

جزیره قشم با یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع وسعت، حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت  متشکل از ۶۷ روستا با ظرفیت های فراوان در صنعت گردشگری در حنوب ایران واقع شده است.

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد