مدیرعامل شرکت توسعه و سرمایه گذاری قشم عنوان کرد؛

قشم در مسیر توسعه همه جانبه/ توسعه نیاز اصلی سرمایه گذاری

قشم در مسیر توسعه همه جانبه/ توسعه نیاز اصلی سرمایه گذاری

مدیرعامل شرکت توسعه و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای جذب سرمایه گذاران باید به توسعه در بخش های مختلف زمینی، هوایی و دریایی توجه کنیم.

  • کد مطلب: 2136
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 6 ارديبهشت 1395 - 17:37

مدیرعامل شرکت توسعه و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برای جذب سرمایه گذاران باید به توسعه در بخش های مختلف زمینی، هوایی و دریایی توجه کنیم.
به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، رضا باقری نژاد اعلام کرد: توسعه همه جانبه تنها راه جذب فعالان اقتصادی داخلی و خارجی و برنامه ریزی برای آورده سرمایه گذاران به قشم می باشد.
وی با اشاره به برنامه ایجاد ایرلاین اختصاصی در قشم افزود: توسعه ناوگان هواپیمایی در منطقه آزاد قشم یکی از ابزارهای توسعه و جذب سرمایه گذاران خارجی است.
به گفته باقری نژاد، سازمان منطقه آزاد قشم در راستای اجرایی شدن سیاست اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب، مذاکراتی را با شرکت های معتبر حوزه هوا – فضا با هدف انتقال هواپیما و ایجاد آشیانه برای تعمیرات و آموزش آن در قشم و نهایتا ایجاد اشتغال پایدار در این جزیره انجام داده است.
وی اظهار کرد: جذب سرمایه گذاری در قشم با هدف تولید محصولات صادرات محور، انتقال فناوری از قشم به سرزمین اصلی و ایجاد اشتغال پایدار دنبال می شود.
این مسئول سازمان منطقه آزاد قشم، سرمایه گذاری در حوزه فولاد و پتروشیمی در این جزیره را بسیار مهم و مقرون به صرفه دانست و گفت: برای توسعه بخش های فولاد و پتروشیمی در این منطقه با توجه به تامین خوراک و ابلاغ وزارت نفت مذاکراتی با چند کشورعلاقمند برای سرمایه گذاری انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه برخی از پروژه های این منطقه به سبب نداشتن سرمایه کافی نیمه کاره مانده اند، گفت: کمبود منابع ارزان قیمت بزرگترین مشکل پیش روی پروژه ها نیمه کاره در کل کشور می باشد.
مدیرعامل شرکت توسعه و سرمایه گذاری قشم گفت: با ایجاد مرکز مبادلات بین المللی تجاری در قشم و مذاکرات که با شرکت های معتبر ژاپنی انجام شده امیدواریم شرایط امکان انتقال دانش و تجربه ایجاد شرکت های معتبر در منطقه آزاد قشم، موسسات کارگزاری بین المللی و به عبارتی ابزار مشوقی برای جذب سرمایه گذاران در این منطقه فراهم شود.
وی در ارتباط با ایجاد شعب مستقل بانک های خارجی در قشم بیان کرد: در واقع ما با بانک های ژاپنی، عمانی، روسی و چینی مشغول مذاکرات مستمر و جدی هستیم و امیدواریم در این زمینه تا پایان سال به نتیجه های رضایت بخش برسیم.

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد