امضا تفاهم نامه سرمایه گذاری هلدینگ معظم سنگاپوری در پروژه های زیر ساخت قشم

امضا تفاهم نامه سرمایه گذاری هلدینگ معظم سنگاپوری در پروژه های زیر ساخت قشم

روز دوشنبه ١٧ اسفند ماه، نشست مشترك كنسرسيوم شركت سرمايه گذاري و توسعه قشم، شركت مشاوران اوريكو (Orieco) ژاپن و هلدينگ معظم سرمايه گذاري ماين هارت (Meinhardt) سنگاپور با حضور نمايندگان و مديران شركت هاي BFI سوئيس، نامورا(NRI) ژاپن و دنتونز (Dentons) فرانسه و با حضور حمیدرضا مومني مديرعامل و رئيس هيئت مديره سازمان منطقه آزاد قشم در سالن رودكي برج ميلاد تهران برگزار شد.

  • کد مطلب: 2042
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 19 اسفند 1394 - 16:16

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حميدرضا مومني در ابتداي اين نشست به عنوان اولين سخنران پنل، ضمن ابراز خرسندي از توجه سرمايه گذاران خارجي به منطقه آزاد قشم، با اشاره به ظرفيت ها و فرصت ها در اين منطقه، اعلام داشت: براي حضور سرمايه گذاران خارجي و ايجاد زيرساخت هاي لازم اقدامات خوبي انجام شده، در راستای پیشرفت و توسعه جزیره قشم این سازمان در خصوص تسهیل شرایط سرمایه گذاری و تامین امنیت خاطر سرمایه گذاران برنامه ریزی کوتاه مدتی را انجام داده است.

در بخش ديگري از اين نشست دكتر فرهاد تقي زاده حصاري، مديرعامل شركت اوريكو ژاپن و مشاور ارشد مديرعامل شركت سرمايه گذاري و توسعه قشم در امور بين الملل در کنار پرسش و پاسخ با نمايندگان شركت هاي خارجي در بخش هاي مختلف، ظرفيت ها و فرصت هاي سرمايه گذاري در منطقه آزاد قشم را بر اساس طرح هاي مطالعه شده و قابل اجرا معرفي نمود.

تقي زاده حصاري با ارائه طرح ايجاد مركز مالي بين المللي در منطقه آزاد قشم به تبيين نقشه راه و مدل هاي سرمايه گذاري كه با همكاري شركت ناموراي ژاپن صورت پذيرفته است پرداخت که مورد استقبال حاضرين قرار گرفت.

از ديگر سخنرانان اين نشست، آقايان دكتر سيد عباس حسيني، امير دريادار ملك زادگان، مهندس محمد جواد دهقاني، دكتر سيد غلامرضا شيرازيان، دكتر كمال بيراميان و مهندس محمدرضا توسلى بودند كه به معرفي پروژه هاي مختلف منطقه آزاد قشم ازجمله، شهر فرودگاهي، شبكه جامع ارتباطى خليج فارس، شهر دريايى قشم، بانكرينگ و كروزينگ و ذخيره سازي نفت و فراورده هاي نفتي پرداختند.

در ادامه این نشست مدير ارشد و نماينده مديرعامل شركت ماين هارت سنگاپور با بيش از ٦٠ سال سابقه و درآمد سالانه بيش از 20ميليارد دلار که يكي از بزرگ ترين شركت هاي مهندسي در دنياست، تمایل خود را برای سرمايه گذاري درمنطقه آزاد قشم اعلام و قسمتي از پروژه هاي متعددي را كه در حوزه هاي شهرفرودگاهي، پلوتونل، بزرگراه و اتوبان، ساختمان، بيمارستان، هتل، استاديوم و بندر در نقاط مختلف دنيا اجرا كرده است، معرفي نمود.

بنا به این گزارش رضا باقری نژاد مديرعامل شركت سرمايه گذاري و توسعه قشم در بین سرمایه گذاران خارجی با اشاره به مطالعه و بررسی چندین ماهه و دقيق پروژه هاي مختلف كه نياز به سرمايه گذاري و دانش فني دارد افزود: در اين راستا با شركت هاي معتبر بين المللي، مذاكرات مستقيم را آغاز نموده و آنچه كه امروز شاهد آن هستيم حاصل اين مطالعات، بررسي ها، تفاهم نامه ها و قراردادهاي همكاري با شركت هاي بزرگی از جمله نامورا ژاپن و دنتونز فرانسه است.

به گفته وی: امروز نيز به فضل الهي و حمایت های مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم هلدينگ ماين هارت با امضاي توافق نامه سه جانبه در ليست شركت هاي همكار با سازمان قرار خواهد گرفت.

 در پايان اين نشست پس از معرفي فرصت ها و مزایای سرمايه گذاري در جزيره قشم توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، معاون اقتصادی و سرمایه گذاری و مديران و مشاوران عالي شركت سرمايه گذاري و توسعه قشم با انجام مذاكرات رو در رو، تفاهم نامه اي در راستاي سرمايه گذاري و اجراي پروژه هاي شهر فرودگاهي، شبكه جامع ارتباط دريايي خليج فارس، شبكه جامع ارتباطى پل خليج فارس، بانكرينگ و كروزينگ و ذخيره سازي نفت و فرآورده هاي نفتي امضا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

دسته بندی ها

ارسال دیدگاه ها

پیغام شما با موفقیت ارسال شد
کاراکترهای باقی مانده : ( 1000) حرف

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد