قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم مطرح کرد؛

استقرار 30 بلد محلی در غرفه های گردشگری سطح جزیره قشم

استقرار 30 بلد محلی در غرفه های گردشگری سطح جزیره قشم

قائم‌مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم گفت: 30 بلد محلی آشنا با جاذبه‌های گردشگری جزیره قشم باهدف معرفی ظرفیت‌های طبیعی و گردشگری جزیره در ایام نوروز فعالیت خواهند کرد.

  • کد مطلب: 10980
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: شنبه 27 اسفند 1401 - 13:50

به گزارش روابط عمومی و امور بین سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الاسلام محمد سعید آخوندی در جلسه هماهنگی با بلدهای محلی جزیره قشم، بابیان این مطلب، اظهار داشت: این 30 بلد محلی در 11 غرفه واقع در مبادی ورودی، پارک‌ها و نقاط گردشگری جزیره مستقر می‌شوند.

وی ادامه داد: این غرفه‌ها، جهت فرهنگ‌سازی سفر و باهدف تسهیل فرآیند معرفی جاذبه‌های فرهنگی، طبیعی و گردشگری به گردشگران نوروزی در مبادی ورودی جزیره و نقاط گردشگرپذیر دایر شده است.

قائم‌مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته، بلدهای محلی حاضر در تعطیلات نوروزی قشم، با شرکت در دوره‌های آموزشی، آشنایی کامل با قوانین و مقررات را پیدا کرده اند.

به گفته آخوندی؛ راهنمایان گردشگری و بلدهای محلی با شناخت نسبی از جنبه‌های مختلف گردشگری جزیره، سهم عمده‌ای در ایجاد جذابیت بومگردی دارند و آشنایی با فرهنگ، زبان و گویش می‌تواند ارتباط بهتری با جامعه محلی جزیره برقرار کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جزیره زیبای قشم به‌واسطه فرهنگ غنی مردمان آن، می‌تواند یکی از سالم‌ترین مقاصد گردشگری برای هم‌وطنان باشد.

گفتنی است، شهرستان قشم با یک هزار و 491 مترمربع وسعت به‌عنوان یکی از مهم‌ترین نقاط گردشگری ایران عزیز، در جنوب کشور قرار دارد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد