معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم خبرداد:

تدوین طرح تفصیلی 3 شهر لافت، رمکان و طبل

تدوین طرح تفصیلی 3 شهر لافت، رمکان و طبل

معاون فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با تصویب هیات مدیره سازمان به‌زودی مطالعات و تدوین طرح‌های تفصیلی 3 شهر لافت، رمکان و طبل آغاز خواهد شد.

  • کد مطلب: 10702
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 بهمن 1401 - 12:07

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سیدمحمد قدسی با اعلام این خبر اظهار کرد: تدوین و تصویب طرح‌های تفصیلی یکی از ضرورت‌های ارائه خدمات مطلوب شهری به شهروندان می‌باشد و از همین روی تصویب طرح تفصیلی برای تمام شهرهای جزیره در دستور کار سازمان قرار دارد.

وی ادامه داد: پس از تدوین طرح جامع جزیره قشم و ارسال به  دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد کشور جهت تصویب، عملیات تدوین طرح تفصیلی 3 شهر لافت، رمکان و طبل نیز به‌زودی آغاز خواهد شد.

قدسی خاطرنشان کرد: پیش‌ازاین نیز طرح تفصیلی شهر سوزا پس از 8 سال و با اعلام نقطه نظرات، نمایندگان وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، کشور و سازمان حفاظت از محیط‌زیست تدوین شد و در کارگروه طرح تفصیلی ماده 8 به ریاست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به تصویب رسید.

گفتنی است، طرح تفصیلی طرحی است که بر پایه ضوابط و معیارهای طرح جامع شهری، تهیه و تنظیم می‌شود که در آن به نحوه استفاده از اراضی شهری برای مناطق شهر، میزان تراکم جمعیتی و ساختمانی در واحدهای شهری، وضعیت تفصیلی شبکه حمل‌ونقل، توسعه، نوسازی، بهسازی و حل موانع شهری با تعیین دقیق مساحت زمین همراه با جزئیات پرداخته می‌شود.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد