مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم خبر داد؛

«کیف سرمایه گذاری» منطقه آزاد قشم تهیه می شود

«کیف سرمایه گذاری» منطقه آزاد قشم تهیه می شود

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم از تهیه و تدوین «کیف سرمایه گذاری» منطقه آزاد قشم با هدف تسهیل فرآیند سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران علاقه مند حوزه های مختلف در این منطقه خبر داد.

  • کد مطلب: 10695
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 4 بهمن 1401 - 18:23

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، محسن اتابکی در پنل تخصصی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه مناطق آزاد با رویکرد حوزه انرژی، گفت: موقعیت ژئواکونومیک، مزیت های قانونی مناطق آزاد و ظرفیت های طبیعی موجود در جزیره قشم سه حوزه اصلی برای حضور سرمایه گذاران در این منطقه است.
وی خاطرنشان کرد: شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم به عنوان بازوی اجرایی کمک به سرمایه گذاران با هدف تسهیل فرآیند سرمایه گذاری با همکاری معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد قشم و مدیریت های زیرمجموعه آن؛ «کیف سرمایه گذاری» را تهیه کرده و در آینده نزدیک از آن رونمایی می کند.
براساس این گزارش، فرزاد خلفی، مدیر مرکز بین المللی منطقه آزاد قشم نیز در این پنل تخصصی، گفت: تعامل در نظام بین المللی می تواند زمینه را برای حضور سرمایه گذاران خارجی و انتقال تکنولوژی های روز دنیا به کشور فراهم کند.
وی ادامه داد: بهبود فرآیندهای مربوط به اخذ مجوزهای سرمایه گذاری و ایجاد امنیت اقتصادی و اجتماعی برای سرمایه گذاران و ارائه چشم انداز مثبت از آینده، می تواند موجب انگیزه سرمایه گذاران حوزه های مختلف شود.
خلفی در پایان با اشاره به ضرورت حذف قوانین و دستورالعمل هایی که مانع حضور سرمایه گذاران می شود، گفت: منطقه آزاد قشم با توجه به مزیت های قانونی ویژه مناطق آزاد قشم و ظرفیت های موجود، می تواند یکی از قطب های اصلی در حوزه انتقال دانش و جذب سرمایه گذاری در کشور باشد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد