در دیدار معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و امام‌جمعه شهرستان مطرح شد؛

استفاده از فرهنگ غنی جزیره قشم برای معرفی هویت ملی خلیج‌فارس / ماه‌های رجب، شعبان و رمضان فرصت بی‌نظیری جهت ترویج گردشگری مؤمنانه و مسوولانه است

استفاده از فرهنگ غنی جزیره قشم برای معرفی هویت ملی خلیج‌فارس / ماه‌های رجب، شعبان و رمضان فرصت بی‌نظیری جهت ترویج گردشگری مؤمنانه و مسوولانه است

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران زیرمجموعه این معاونت با امام‌جمعه شهرستان قشم بازدید کردند.

  • کد مطلب: 10692
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 4 بهمن 1401 - 15:01

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الاسلام محمد سعید آخوندی در این جلسه اظهار داشت: تقویت جامعه محلی، حفظ محیط‌زیست و رونق صنعت گردشگری به‌عنوان اولویت‌های مجموعه منطقه آزاد قشم مدنظر قرار دارد.

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی خوب‌ صورت گرفته شاهد رشد میزان گردشگران داخلی و خارجی قشم از ابتدای سال جاری بودیم و امیدوار هستیم در آینده نزدیک این جزیره تبدیل به یکی از قطب های اصلی گردشگری کشور شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با قدردانی از حمایت‌های امام‌جمعه شهرستان قشم، افزود: عملکرد خوب مدیریت‌های مختلف در کنار همکاری و همراهی تمامی بخش‌ها می‌تواند زمینه‌ساز میزبانی شایسته گردشگران در ایام گردشگرپذیر به‌ویژه تعطیلات نوروز پیش رو باشد.

حجت‌الاسلام آخوندی در پایان گفت: معرفی قشم به‌عنوان قطب گردشگری مؤمنانه و مسئولانه، حفظ محیط‌زیست و تقویت جامعه محلی برنامه‌هایی است که می‌تواند موجب ایجاد اشتغال پایدار و بهبود وضعیت اقتصادی ساکنان جزیره شود.

براساس این گزارش، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامرضا حاجبی نیز در این جلسه ضمن قدردانی از برنامه‌های سازمان منطقه آزاد قشم در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی، گفت: خوشبختانه در دوره جدید شاهد توجه بیشتر به مسایل فرهنگی هستیم که این موضوع رضایت ساکنان جزیره را به همراه دارد.

وی ادامه داد: هم‌زمانی ماه‌های مبارک رجب، شعبان و رمضان و فصول گردشگرپذیری جزیره قشم، فرصت مناسبی برای به نمایش گذاشتن گردشگری مؤمنانه، مسوولانه و خانواده محور در این منطقه است.

امام‌جمعه شهرستان قشم افزود: با استفاده از توان جامعه محلی و معرفی ظرفیت‌های موجود در روستاهای جزیره باید برای احیای هویت ایرانی و نام تاریخی خلیج‌فارس برنامه‌ریزی کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاجبی بابیان اینکه عملکرد معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری آبروی منطقه آزاد قشم است، تصریح کرد: برای برگزاری همایش‌های فرهنگی و مذهبی، محافل انس با قرآن و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف براساس فرهنگ بومی غنی منطقه باهدف معرفی بهتر ظرفیت‌های جزیره قشم باید برنامه‌ریزی شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد و استفاده از ظرفیت صداوسیما و ایجاد شبکه تلویزیونی و رادیویی اختصاصی در جزیره قشم می‌تواند به معرفی بهتر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های منطقه کمک کند.

گفتنی است در این جلسه حجت‌الاسلام سید احمد حسینی، مدیر فرهنگی، اجتماعی و ورزش، سید محمد هاشم داخته، مدیر محیط‌زیست، سجاد اشگرف، سرپرست ژئوپارک جهانی قشم، ایوب زارعی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و احمد سلامتی، مدیرکل ارشاد منطقه آزاد قشم نیز به ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه‌های تحت مدیریت خود پرداختند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد