در دیدار معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم و امام‌جمعه اهل سنت طبل مطرح شد؛

وجود منطقه آزاد قشم به نفع تمامی ساکنان جزیره تمام‌شده است / ضرورت اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

 وجود منطقه آزاد قشم به نفع تمامی ساکنان جزیره تمام‌شده است / ضرورت اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی

در دیدار معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مدیران زیرمجموعه این معاونت با شیخ محمد صالح امینی، امام‌جمعه اهل سنت شهر طبل بر ضرورت برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی در جزیره قشم تأکید شد.

  • کد مطلب: 10689
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 4 بهمن 1401 - 14:31

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت‌الاسلام محمد سعید آخوندی در این جلسه اظهار داشت: در حوزه‌های اجتماعی و فرهنگی نیازمند یک برنامه‌ریزی دقیق برای مقابله و کاهش آسیب‌های اجتماعی در سطح جزیره قشم هستیم.

وی ادامه داد: همراهی و همکاری جامعه محلی در عرصه‌های مختلف به موفقیت در اجرای برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی باهدف بهبود وضعیت جزیره کمک شایانی کرده است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با تأکید بر ضرورت ترویج گردشگری مؤمنانه و مسوولانه در ایام تعطیلات پیش رو، افزود: حضور گردشگران می‌تواند به بهبود وضعیت اقتصادی جامعه محلی کمک کند و باید با استفاده از فرهنگ غنی ساکنان جزیره از این فرصت بهره برد.

براساس این گزارش، شیخ محمد صالح امینی، امام‌جمعه اهل سنت شهر طبل نیز در این جلسه گفت: هدف اصلی نظام جمهوری اسلامی و مسئولان در همه سطوح حل مشکلات مردم است و سازمان منطقه آزاد قشم هم باهدف ایجاد اشتغال، پیشرفت و توسعه جزیره ایجادشده و فعالیت می‌کند.

وی ادامه داد: وجود منطقه آزاد قشم به نفع تمامی ساکنان جزیره تمام ‌شده است و باوجود پیشرفت‌های خوبی که به‌دست‌آمده، هنوز هم نیازمند برنامه‌ریزی دقیق برای رفع مشکلات قدیمی این منطقه هستیم.

امام‌جمعه اهل سنت شهر طبل با اشاره به مزیت‌های اقتصاد گردشگری برای ساکنان جزیره قشم، افزود: با معرفی ظرفیت‌های طبیعی موجود در جزیره و ارائه خدمات استاندارد به گردشگران، قشم می‌تواند تبدیل به یکی از قطب های اصلی گردشگری خانوادگی در کشور شود.

شیخ امینی خاطرنشان کرد: پروژه‌های عمرانی و زیربنایی خوبی برای حل مشکلات این منطقه و توسعه متوازن در سطح جزیره اجرایی شده است که با به نتیجه رسیدن آن‌ها شاهد افزایش رضایت ساکنان جزیره به‌ویژه جوانان خواهیم بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای توسعه و پیشرفت همه‌جانبه در تمامی بخش‌های جزیره قشم نیازمند هماهنگی بیشتر و همراهی تمامی بخش‌ها و دستگاه‌های اجرایی هستیم.

گفتنی است در این جلسه حجت‌الاسلام سید احمد حسینی، مدیر فرهنگی، اجتماعی و ورزش، سید محمد هاشم داخته، مدیر محیط‌زیست، سجاد اشگرف، سرپرست ژئوپارک جهانی قشم، ایوب زارعی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و احمد سلامتی، مدیرکل ارشاد منطقه آزاد قشم نیز به ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه‌های تحت مدیریت خود پرداختند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد