مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد:

نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در جزیره قشم راه‌اندازی می‌شود / ضرورت برنامه‌ریزی برای توسعه ظرفیت‌های قرآنی جزیره

نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی در جزیره قشم راه‌اندازی می‌شود / ضرورت برنامه‌ریزی برای توسعه ظرفیت‌های قرآنی جزیره

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه‌ریزی برای ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی جزایر خلیج‌فارس با محوریت معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی هنرمندان جزیره قشم خبر داد.

  • کد مطلب: 10384
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: سه شنبه 8 آذر 1401 - 12:44

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در حاشیه رونمایی از تابلوهای خوس دوزی در جشنواره دستاوردهای مردمی "شهریما" اظهار داشت: حضور پرشور و استقبال خوب از برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و دستاوردهای مردمی، اهمیت برنامه‌ریزی برای انجام برنامه‌های مردمی با همراهی جامعه محلی را بیشتر نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: معرفی هنر، صنایع‌دستی و ظرفیت‌های فرهنگی جامعه محلی جزیره قشم می‌تواند زمینه‌ساز استقبال بیشتر گردشگران برای سفر به جزیره قشم و آشنایی با این توانمندی‌ها باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: باید برای معرفی بهتر ظرفیت‌های هنری و بومی جامعه محلی به گردشگران داخلی و خارجی برنامه‌ریزی صورت گیرد.

فتح الهی با تأکید بر اهمیت شیوه عرضه صنایع‌دستی این منطقه، افزود: در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی جزایر خلیج‌فارس با محوریت صنایع‌دستی تولیدشده توسط جامعه محلی جزیره قشم هستیم.

 

قشم جزیره قرآنی است

وی در ادامه بابیان اینکه جزیره قشم یک جزیره قرآنی است، خاطرنشان کرد: در دنیای مادی امروز، انس با قرآن و تألیفات، تفاسیر و آموزش‌های قرآنی در جزیره قشم مایه خوشبختی و افتخار است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تأکید کرد: با توجه اینکه جزیره قشم نسبت به وسعت و جمعیت بیشترین حافظان و قاریان قرآن را در خود جای ‌داده است، باید برای توسعه ظرفیت‌های قرآنی به‌صورت جدی برنامه‌ریزی کرد.

فتح الهی در پایان بیان کرد: فرهنگ بومی جزیره قشم با حفظ اصالت و کرامت جامعه محلی بر پایه تربیت دینی و قرآنی حفظ می‌شود و امیدواریم در آینده گردشگران نیز از ظرفیت فرهنگ مذهبی جزیره استقبال کنند.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد