مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم:

"شهریما" مکانی برای نوآوری اجتماعی و مشارکت جامعه محلی قشم و 15 استان کشور

مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از حضور فعالان فرهنگی و گردشگری جزیره جهانی قشم و 15 استان کشور در جشنواره دستاوردهای مردمی "شهریما" خبر داد.

  • کد مطلب: 10380
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: دوشنبه 7 آذر 1401 - 17:18

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، ایوب زارعی با اعلام این خبر گفت: نخستین جشنواره دستاوردهای مردمی جزیره جهانی قشم با حضور فعال 42 روستای جزیره قشم و 15 استان کشور در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: هدف اصلی ما در برگزاری این جشنواره گفتمان سازی و ارائه داستان‌هایی ملموس از رسوم، سنت‌ و فرهنگ غنی جزیره دیرپای قشم با مشارکت جامعه محلی است و جزیره‌نشینان هم در راه‌اندازی غرفه‌های ارائه خدمات گردشگری و فرهنگی و هم برگزاری گردهمایی و برنامه‌های نوآورانه مشارکت چشمگیر دارند.

به گفته زارعی در این جشنواره علاوه بر برپایی غرفه‌های عرضه محصولات فرهنگی و گردشگری رویدادهای فرهنگی و بومی جزیره نیز در حال اجراست.

مدیر میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم افزود: برگزاری 20 برنامه موسیقی محلی، نمایش عروسک‌های خیابانی غول‌پیکر، راه‌اندازی پاویون رسانه، استارتاپ و کسب‌وکارهای نوپا، پاویون رویدادهای مردمی یامال، برگزاری گردهمایی مردمی در خصوص آیین‌های بومی جزیره ازجمله مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی نمایشگاه به شمار می‌روند.

زارعی حضور 6 تشکل مردمی و انجمن صنفی، 6 غرفه مؤسسات فرهنگی و قرآنی و 4 غرفه ستادی معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم را از دیگر نقاط قوت نمایشگاه دانست.

به گفته وی برپایی نمایشگاه کتاب به وسعت 400 مترمربع و نمایشگاه عرضه گل و گیاه در کنار 15 غرفه عرضه صنایع‌دستی متعلق به زنان سرپرست خانوار، 20 غرفه محصولات غذایی زنان کارآفرین و 15 غرفه سوغات محلی استان‌های کشور موجب تنوع جشنواره و استقبال مردم شده است.

بنابراین گزارش، جشنواره دستاوردهای مردمی  "شهریما" به همراه پخش زنده مسابقات جام جهانی قطر 2022 از 29 آبان تا 8 آذر در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی قشم در حال برگزاری است.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد