با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛

نخستین جشنواره دستاوردهای مردمی قشم افتتاح شد/ صنایع بومی افتخاری از دل تاریخ نیاکان ایران‌زمین

نخستین جشنواره دستاوردهای مردمی قشم افتتاح شد/ صنایع بومی افتخاری از دل تاریخ نیاکان ایران‌زمین

نخستین جشنواره دستاوردهای مردمی قشم"شهریما" با حضور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از مسوولان جزیره افتتاح شد.

  • کد مطلب: 10336
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: يکشنبه 29 آبان 1401 - 19:59

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در این مراسم از صنایع‌دستی و محلی به‌عنوان محصولی قابل افتخار یادکرد و بیان داشت: این تولیدات ریشه در فرهنگ و تاریخی دارد که  از گذشتگان ما برجای‌مانده است.
وی با اشاره به هم‌زمانی این رویداد با مسابقات جام جهانی قطر گفت: این جشنواره فرصتی برای گردشگرانی است که ضمن حضور در مسابقات جام جهانی، تمایل به استفاده از ظرفیت‌های جزیره قشم را دارند و می‌توانند با بازدید از این نمایشگاه، با آداب‌ورسوم جامعه محلی این منطقه آشنا شوند. 
فتح الهی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های جزیره را مثال‌زدنی خواند و گفت: درصدد طراحی نمایشگاهی دائمی برای عرضه محصولات و صنایع‌دستی جامعه محلی هستیم تا ضمن پیوند تولیدکننده به مصرف‌کننده، پتانسیل‌های ارزشمند تولیدات باکیفیت روستاهای قشم را ابتدا به گردشگران داخلی و سپس به گردشگران خارجی معرفی کنیم.
به گفته وی، راه‌اندازی یک مکان دائمی برای عرضه صنایع‌دستی و محلی، امکان متوازنی برای معرفی تمامی روستاهای جزیره فراهم کرده و به برندسازی و رونق اقتصادهای خرد و خانگی کمک می‌کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: در هر حوزه‌ای که به ظرفیت‌های مردمی اجازه بروز دادیم، شاهد جهش‌ها و پیشرفت‌های بی‌شماری بودیم و وظیفه ما به‌عنوان یک مسوول در دولت مردمی، فراهم‌سازی بستر ظهور و بروز توانمندی‌های ریشه‌دار بومی و محلی با مشارکت مردم است.
گفتنی است، این مراسم با حضور رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی، امام‌جمعه شهرستان قشم، محمدحسین حسینی تختی، فرماندار شهرستان و جمعی از معاونان و مدیران سازمان و شهرستان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر قشم برگزار شد.
یادآور می‌شود، "نمایشگاه شهریما" با 40 غرفه عرضه محصولات روستايي جزیره، 17 غرفه محصولات اقوام مختلف ایران‌زمین، 40 اجرا و باز زنده سازی آیین‌های محلی، 20 سخنرانی آنلاین، 30 کارگاه آموزشی یامال و پخش زنده مسابقات جام جهانی قطر 2022 ، از امروز 29 آبان تا 8 آذرماه 1401، از ساعت 16 تا 24 در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر قشم، پذیرای بازدیدکنندگان محترم می‌باشد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد