تصویر انتصاب مدیران جوان، نخبه و متعهد/ لبیک به رهبری، تضمین توسعه همه جانبه قشم

انتصاب مدیران جوان، نخبه و متعهد/ لبیک به رهبری، تضمین توسعه همه جانبه قشم

رهبر معظم انقلاب اسلامی پاییز در دیدار با جمعی از نخبگان و استعدادهای برتر علمی کشور فرمودند: «قبل از اینکه بیگانگان در نمایشگاه‌های علمی داخل کشور یا با روش‌های دیگر، این سرمایه‌های عظیم را کشف و جذب کنند، شما این جوانان فرزانه را شناسایی کنید و مورد حمایت قرار دهید.» و با تاکید بر اینکه حتی لحظه‌ای در دفاع از جامعه‌ی علمی و نخبگان کشور کوتاه نمی‌آیند، افزودند: «با تکیه بر نخبگان و فرزانگان و در پرتو ایجاد نسلی جوان و پرتلاش، ایران بزرگ به کشوری پیشرفته، قدرتمند، شریف، عزیز و برافرازنده‌ی پرچم تمدن نوین اسلامی تبدیل خواهد شد.»

قشم سرزمین مردمان دریادلی است که نتوانسته بودند به حق واقعی خود در توسعه متوازن دست پیدا کنند، اما مردان پرتوان دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را در طبق اخلاص خدمت رسانی به مردم گذاشته اند تا کاستی های گذشته  را جبران کنند و این جزیره دوست داشتنی را درمسیر پیشرفت همه جانبه قرار دهند.

رویکرد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در راستای لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت تدبیر و امید به کارگیری دستچینی از نخبگان و متخصصان کشور در سطوح مختلف مدیریتی این سازمان است تا با اتکا به افق های فکری این نخبگان حماسه های اقتصادی و فرهنگی خلق کنند و آینده ای روشن در پیش روی مردمان سختکوش خلیج نشین قرار دهند.

هرکدام از این نخبگان در حرفه خود جزو پیشگامان کشور و جهان به حساب می آیند و افتخارات ملی و بین المللی فراوانی را در کارنامه خود ثبت کرده اند.

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم در راستای اثبات این مدعا و تنویر افکار عمومی بخش مختصری از سوابق فعالیت دو تن از مدیرانی که به تازگی معارفه شده اند را در گفت و گو با خبرنگاران ذکر کرد که در ادامه به بیان مهمترین آنها می پردازیم. همچنین این سازمان از تمامی افرادی که در حوزه فعالیت این عزیزان صاحب نظر هستند دعوت می کند تا در صورت تمایل در یک مناظره تخصصی با این مدیران شرکت کرده و مهارت آنان را مورد پرس و سوال و آزمایش قرار دهند و خود گواه توانمندی آنان باشند.

شایان ذکر است ماده 4 اساسنامه بنیاد ملی نخبگان در تعریف نخبه و احراز نخبگی آورده است «نخبه به فرد برجسته و كارآمدي اطلاق مي‌شود كه اثر گذاري وي در توليد علم، هنر و فناوري كشورمحسوس باشد و هوش، خلاقيت، كارآفريني و نبوغ فكري وي در راستاي توليد دانش و نوآوري موجب سرعت بخشيدن به رشد و توسعه علمي و متوازن كشور گردد. احراز نخبگي افراد براساس آيين نامه پيشنهادي هيات امناء و تصويب شوراي عالي انقلاب فرهنگي خواهدبود.»

سید محمد امین جعفری یکی از جوانان موفق کشور در سطح بین المللی است که چندی پیش به عنوان سرپرست مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معارفه شد.

وی کارشناس حقوق قضایی و دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت رسانه می باشد و به عنوان مدیر برتر کشور درحوزه فرهنگی و اجتماعی در همایش ملی مدیران برتر به انتخاب انجمن ملی مدیران و مجمع متخصصین ایران در بهمن۹۴ در مرکز همایش های بین المللى صدا وسیما انتخاب شده است.

این پیشگام عرصه علم و هنر عضویت شورای سیاست گزاری حوزه ادبیات موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (ره)  از سال ۱۳۹۳ تاکنون و عضویت اتاق فکر ستاد بین المللی هفته های فرهنگی را نیز در کارنامه خود ثبت کرده است.

عضویت در بنیاد ملی نخبگان ایران با استناد به ماده 4 اساسنامه بنیاد ملی نخبگان و مشاور برنامه ریزی و عضو اتاق فکر اجتماعی بنیاد ملی نخبگان نیز از دیگر دستاوردهای وی می باشد.

جعفری در سطوح بین المللی نیز حرف های فراوانی برای گفتن دارد و مایه عزت و سربلندی ملت ایران شده است. به عنوان نمونه می توان به کسب مدال طلای بخش ایده ها در سی و نهمین دوره ی مسابقات جهانی ایده ها، اختراعات و فنآوری های نوین علمی در ژنو سوییس در آوریل 2011 و کسب جایزه ویژه ی وزارت علوم کشور یونان در سی و نهمین دوره ی مسابقات جهانی ایده ها ، اختراعات و فنآوری های نوین علمی در ژنو سوییس در همان سال اشاره کرد.

همچنین کسب مدال نقره دهمین جشنواره جهانی ایده ها و ابتکارات علمی سئول کره جنوبی در دسامبر 2010 و خالق ایده ی مشترکات صلح در فرهنگ و ادبیات پنج تمدن اصلی جهان و دعوت به نمایشگاه های بین المللی ایده ها و  اختراعات بروکسل بلژیک، بن آلمان و inova کرواسی، ژنو سوییس و سئول کره جنوبی از دیگر مواردی است که این جوان برومند کشور موفق به کسب آن شده است.

عضویت به عنوان ناظر سازمان جهانی یونیسف در منطقه خاورمیانه نیز از دیگر افتخارات شایان ذکر جعفری است.

همچنین وی سوابق فرهنگی و ارزشی بی شماری دارد که می توان از داوری و دبیری هیأت داوران بیش از سی کنگره، جشنواره و همایش ملی درحوزه های فرهنگی و هنری، عضویت در شورای سیاستگذاری پنج دوره جشنواره بین المللی غدیر، بنیاد بین المللی غدیر از ۱۳۸۹ تا کنون، دبیر ی بخش بین الملل جشنواره بین‌المللی تقریب ( ویژه تقریب مذاهب ) در سال ۱۳۹۰ و کسب جایزه ی کتاب سال دفاع مقدس سال ۱۳۸۶ ( یازدهمین انتخاب کتاب سال دفاع مقدس ) نام برد.

جعفری به عنوان جوان برتر فرهنگ و هنر ایران اسلامی درسال ۱۳۸۷ با نظر سازمان ملی جوانان، معاونت امور فناوری ریاست جمهوری و شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران انتخاب شده و هم اکنون  این جوان برتر هنری و میراث ماندگار کشور در سازمان منطقه آزاد قشم در سمت مدیریت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که کاملا مرتبط با مهارت های وی است در حال خدمتگزاری است.

یکی دیگر از مهره های ارزشمندی که در سازمان منطقه آزاد قشم به کارگیری شده جوان خوشنام بین المللی ایران زمین، محمدرضا عباسی است که به عنوان سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات مشغول به کار است.

فارغ التحصیلی مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه علم و صنعت و تحصیل همزمان در رشته دکتری حقوق بین الملل از مهمترین سوابق تحصیلی وی می باشد.

 در بیان کوتاهی از سوابق علمی عباسی می توان از اختراع سامانه کنترل سیستم های امنیتی توسط تلفن همراه( پژوهشی) در سال 1387 و اختراع سامانه انتقال تصاویر رمز شده برروی تلفن همراه در سال 1385نام برد. ( مستندات به پیوست می باشد)

تامین امنیت دامنه بخش آموزش از راه دور وزارت امور خارجه در سال 1382، تامین امنیت الکترونیکی بخشی از فعالیت های بانک ملت در1382، همکاری و ارائه مشاوره به بانک توسعه و تعاون، تامین امنیت الکترونیکی بخش های مختلف بیمارستان امام خمینی(ره) تهران از جمله بخش رادیولوژی 1382-1384 بخشی از دستاوردهای این جوان برومند علمی کشور است که می توان به آن اشاره کرد.

وی مشاور و داور طرح های ICT جشنواره خوارزمی، طراح و تولیدکننده سیستم دانشگاه و مدرسه الکترونیکی و پیاده ساز سیستم ویدئو کنفرانس بومی در سال 1384 بوده است.

در سوابق سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان منطقه آزاد قشم مشاور، کارشناس و مدیرپروژه کانون مخترعین ایران1388-1390 و عضویت در بنیاد ملی نخبگان/ انجمن انفورماتیک/ کانون مخترعین ایران/ باشگاه پژوهش گران و ... به چشم می خورد.

وی مدیریت گروه تست نفوذ و ارائه راهکارهای امنیتی در سطح فوق استانداردهای پیشرفته و بین المللی را نیز در کارنامه خود گنجانده است.

عباسی مشاور ارشد در حوزه حقوق بین الملل و امنیت اطلاعات و ارتباطات یکی از سازمان های وابسته به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سال 1394 بوده است.

وی مدارک و گواهی نامه های بین المللی بی شماری دارد که بخشی از آن در ادامه ذکر می شود؛ این مدارک درمعتبرترین آکادمی های تخصصی حوزه فناری اطلاعات دنیا اخذ شده که به عنوان مثال می توان به مدرک بین المللی CEH  از EC- Council  آمریکا اشاره کرد.سایر مدارک عباسی عبارتند از:

 

1-  MCITP: Enterprise Administrator

2-   Microsoft® Certified Systems Administrator: Security on Microsoft Windows Server™ 2003

3-   Microsoft® Certified Systems Engineer: Security on Microsoft Windows® 2003

4-   MCITP: Server Administrator

5-   Microsoft® Certified IT Professional(MCITP)

6-   MCTS: Windows Server 2008 Active Directory: Configuration

7-    MCTS: Windows Server 2008 Applications Infrastructure: Configuration

8-    MCTS: Windows Server 2008 Network Infrastructure: Configuration

9-   MCTS: Windows7 Configuration

10-   Microsoft Certified Systems Engineer

11-   Microsoft Certified Professional

12-   Microsoft Certified Systems Administrator

13-   Microsoft Certified Technology Specialist(MCTS)

14-   Microsoft Certified Technology Specialist Microsoft Internet Security and Acceleration (ISA)

15-   Microsoft Certified Solutions Associate

 

در ضمن برای استعلام در سایت رسمی مایکروسافت می توان از لینک زیر استفاده کرد .

https://mcp.microsoft.com/authenticate/validatemcp.aspx 

(Transcript ID (876478) /   Access Code (88039115190

مواردی که ذکر شده تنها بخش مختصری از فعالیت این جوانان در سطوح ملی و بین المللی است و سایر سوابق این افراد به دلیل محدودیت در انتشار اطلاعات نخبگان کشوری در سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ خواهد ماند، بی گمان هر انسان منصف و صاحب نظری پس از مرور کارنامه این افراد از میدان دادن دولت تدبیر و امید و سازمان منطقه آزاد قشم به جوانانی که  همت بلند داشته اند تا نام ایران را بلند دارند به خود مباهات می کند و چشم انداز پیش روی توسعه و پیشرفت جزیره قشم و کشور را روشن و مثبت ارزیابی خواهد کرد.

در این میان نمی توان کوشش ها و مساعی مدیران ارزشمندی که با اخلاق حرفه ای و مدیریتی جای خود را به نخبگان جوان کشور که بعضا از دستان مبارک رهبر معظم انقلاب سند افتخار ملی خود را دریافت کرده اند؛ نادیده گرفت.

اعتقاد مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم براین است که باید از تمام توان کشور به خصوص از سرمایه ارزشمند این مرز و بوم که جوانان نخبه و فرهیخته آن هستند در جهت پیشرفت نگین خلیج فارس بهره برد. یقینا کسانی که با بی درایتی و توجه صرف به منافع شخصی و حزبی یا گروهی در پی ایجاد شکاف بین بدنه مدیریتی سازمان هایی از این دست هستند راه به جایی نخواهند برد و مردم شریف قشم به عنوان حارسان این خطه از میهن اسلامی اجازه عقب رفت دوباره قطار پیشرفت قشم را نخواهند داد.

همت بلنددار که مردان روزگار/ از همت بلند به جایی رسیده اند.

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.