تصویر برگزاری کارگاه آموزشی روانشناسی اعتیاد در قشم

برگزاری کارگاه آموزشی روانشناسی اعتیاد در قشم

مدیر امور اجتماعی، سلامت و ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری کارگاه آموزشی روانشاسی اعتیاد با هدف پیشگیری از این عامل خانمانسوز در قشم خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، عباس براهیمی روز شنبه با اعلام این مطلب گفت: این دوره آموزشی یک روزه با حضور تیم مشاوره ای افق قشم و همکاری اداره آموزش و پرورش شهرستان قشم در دبیرستان پسرانه شهید محمدی برگزار شد.

وی ادامه داد: تیم آموزشی این کارگاه دانش آموزان را با مباحثی همچون تعریف اعتیاد، انواع مواد مخدر، علایم فردی و جسمی پس از مصرف، علل گرایش جوانان به مصرف مواد مخدر در سه حوزه مشکلات فردی، خانوادگی و اجتماعی آشنا کردند.

به گفته مدیر امور اجتماعی، سلامت و ورزش و جوانان سازمان منطقه آزاد قشم در این کارگاه که به صورت آموزش مشارکتی انجام شد، در زمینه اولویت بندی پیشنهادات سازنده جهت حل یا کنترل مشکلات، مکان های پر خطر از نظر دانش آموزان که منجر به مصرف اولیه و تفریحی مواد می شود و تست نیمکره راست و چپ مغز جهت آشنایی دانش آموزان به ظرفیت های ذهنی و توانمندی جسمی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

او ادامه داد: در این کارگاه در نهایت بر اهمیت جملات کاربردی جهت "" نه "" گفتن به دوستان در قبال تحریک و تشویق قرار دادن مصرف مواد مخدر هم تاکید شد.

براهیمی در پایان با اعلام اینکه دانش آموزان از برگزاری این کارگاه آموزشی ابراز رضایت کردند، گفت: ادامه این کارگاه ها در دبیرستان های دیگر و با حضور والدین نیز در برنامه این مدیریت قرار دارد.

جزیره قشم با یک هزار و 500 نفر جمعیت در جنوب ایران واقع شده و با توجه به موقعیت کسب و کار و حوزه صنعت گردشگری این منطقه، به جز ساکنان شهرستان قشم که شمار آنان به حدود 120 هزار نفر می رسد، سالانه بیش از 5 میلیون مسافر هم در این منطقه تردد می کنند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.