تصویر بانوی قشمی در جایگاه رتبه عالی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران

بانوی قشمی در جایگاه رتبه عالی مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران

شرمین خان محمدی یکی از بانوان حافظ قرآن کریم از منطقه آزاد قشم، در چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در اصفهان موفق به کسب رتبه عالی رشته حفظ 10 جزء شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این سازمان، با بیان این خبر گفت: چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن کریم در دو بخش آقایان و بانوان در اصفهان برگزار شد.

علیرضا کمساری ادامه داد: این مسابقات در رشته های حفظ کل قرآن کریم، حفظ جزهای قرآن، قرائت تحقیق و ترتیل برگزار گردید که رقابت‌های رشته‌های حفظ کل و ترتیل بخش بانوان به صورت زنده از رادیو قرآن پخش شد.

به گفته وی با توجه به سطح بالای این مسابقات، اختلاف امتیاز شرکت کنندگان نزدیک به یکدیگر و رقابت در بخش مقدماتی و نهایی هم بسیار تنگاتنگ بود.

کمساری با تاکید بر لزوم اشاعه فرهنگ قرآنی در جامعه به ویژه بین جوانان، اضافه کرد: ارج نهادن به ارزش های قرآنی موجب تقویت روحیه همبستگی و معنوی جوانان می شود و همه دستگاه های اجرایی و مسئول کشور باید نسبت به تکریم جایگاه و شان قرآن کریم اهتمام ویژه داشته باشند.

گفتنی است شرمین خان محمدی از اعضای کانون فرهنگی هنری مسجد النبی (ص) قشم سال 1396 در مسابقات قرآنی منطقه آزاد ارس موفق به کسب رتبه دوم رشته تحقیق شده بود.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.