تصویر به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی؛ بازدید از موزه ژئوپارک جهانی قشم رایگان شد

به مناسبت روز جهانی موزه و میراث فرهنگی؛ بازدید از موزه ژئوپارک جهانی قشم رایگان شد

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از بازدید رایگان موزه‌ ژئوپارک به مناسبت 28 اردیبهشت ماه روز جهانی موزه، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا امری کاظمی با اعلام این خبر اظهار کرد: علاقمندان می توانند از ساعت 8:30 تا 15 به صورت رایگان از این موزه زیبا دیدن کنند.
وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: بازدیدکنندگان موزه ژئوپارک با گستره ای از موضوعات جزیره از جمله نشانه های حضور انسان های اولیه تا صنایع دستی عصر معاصر و محیط زیست آن آشنا خواهند شد.
به گفته مدیر ژئوپارک جهانی قشم،  با بازدید از این موزه، می توان با بیش از سه هزار گونه جانوری از جمله انواع پرندگان و کوچک ترین (حشره خوار کوتوله) و بزرگ ترین(وال گوژپشت) پستانداران جهان آشنا شد.
امری کاظمی ادامه داد: کلکسیون سنگ ها و صدف های موزه بخش جذاب دیگری است که در کنار جاذبه های گردشگری زمین شناختی قشم در قالب ماکت های کوچک، شناختی عمیق از مفاهیم زمین شناسی به مخاطب ارایه می دهد.
وی افزود: طولانی ترین غار نمکی جهان،  سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، ساحل ماسه ای، بام قشم با انسان های عصر پارینه سنگی و جنگل های حرا بخشی از ماکت های این موزه می باشند.
مدیر ژئوپارک جهانی قشم ضمن دعوت از علاقمندان به طبیعت بیان کرد: قشم جزیره زیبایی هاست اما موزه ژئوپارک جهانی قشم به تنهایی یک دنیا زیبایی و حرف برای گفتن دارد و حیف است از دیدن این مجموعه زیبا غافل شد.
یادآور می شود، به مناسبت روز جهانی موزه، بازدید از موزه ژئوپارک جهانی قشم در روز شنبه ۲۸ اردیبهشت از ساعت 8:30 تا 15 برای عموم رایگان است.

تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.