تصویر بزرگداشت روز جهانی زمین پاک در روستای چاهو شرقی قشم برگزار شد / کمک به سلامت خود، روستا و زمین با مدیریت پسماندها

بزرگداشت روز جهانی زمین پاک در روستای چاهو شرقی قشم برگزار شد / کمک به سلامت خود، روستا و زمین با مدیریت پسماندها

مدیر ژئوپارک جهانی قشم از برگزاری برنامه آموزشی با عنوان "با مدیریت زباله ها در منزل به سلامت خود، روستا و زمین کمک کنیم" در هم زمانی با روز جهانی زمین پاک در ساحل روستای چاهوشرقی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، علیرضا امری کاظمی ضمن تبریک روز جهانی زمین پاک بیان داشت:  این برنامه در قالب یک اردوی علمی- آموزشی و با هدف مشارکت بانوان در ساختن روستایی سالم با موضوع مدیریت زباله ها در منزل، برگزار شد.
وی از حضور 25 مادر به همراه فرزندان شان در این کارگاه آموزشی سه ساعته خبر داد و گفت: استقبال، مشارکت و انتقال تجربیات بانوان حاضر در این برنامه، بیانگر علاقمندی و نگرانی آن ها برای داشتن محیط زندگی سالم و عاری از زباله برای نسل آینده بود.
مدیر ژئوپارک جهانی قشم ادامه داد: این کارگاه آموزشی شامل سر فصل های تعریف شده به صورت مدون و پیوسته برای بانوان، دانش آموزان و فعالین محلی ژئوسایت تنگه چاهکوه با مشارکت مدیریت خدمات شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، در طول سال برگزار خواهد شد.
یادآور می شود، مدیریت ژئوپارک جهانی قشم به مناسبت روز جهانی زمین پاک، ویژه برنامه آموزشی "با مدیریت زباله ها در منزل به سلامت خود، روستا و زمین کمک کنیم" را عصر روز دوشنبه، دوم اردیبهشت ماه با حضور بانوان سازمان محلی پیشگام چاهوشرقی در ساحل این روستا برگزار کرد و در پایان به دانش آموزان  شرکت کننده در این برنامه، کتاب و به بانوان حاضر در جلسه، کیسه هایی از جنس پارچه اهدا شد.

تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.