تصویر اقدامات نرم افزاری ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم

اقدامات نرم افزاری ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم

سخنگوی ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم از اقدامات این ستاد در حوزه پدافند غیرعامل جهت کاهش آسیب‌پذیری به مناطق در معرض خطر خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مرتضی شیخ زاده با اشاره به اقدامات سخت افزاری انجام شده برای جلوگیری از آسیب های احتمالی از جمله؛ لایروبی خورها، رفع گرفتگی کانال ها، هدایت آب های سطحی، پاکسازی جوی ها و جمع آوری نخاله ها و سایر اقدامات ایمنی در سطح جزیره بیان داشت: ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم با انجام اقدامات پيشگيرانه، ضريب اطمينان در صورت بروز بحران را بالا برده تا از خسارت وارده احتمالی بکاهد.
وی ادامه داد: اقدامات پيشگيرانه و كاهش دهنده، آماده سازي و امداد رساني، هشدار و اخطار و در نهایت باز سازي مجدد از وظایف این ستاد در حوزه پدافند غیرعامل می باشد.
سخنگوی ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز عملیات نرم افزاری پدافند غیرعامل پیش از رسیدن سامانه بارشی خبر داد و تاکید کرد: در راستای عمل به این وظایف و در پی هشدار اداره هواشناسی مبنی بر وقوع رعد و برق و بارش باران،  اکیپ ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم با شناسایی مناطق در خطر، شماره تماس منازل مستقر در این محلات را در سامانه اطلاع رسانی ستاد ثبت کرده است.
به گفته شیخ زاده، در صورت بروز آب گرفتگی، اولویت امدادرسانی با محلات کم ارتفاع تر  بوده و در همین راستا شماره تماس سرپرست های خانوار تمامی منازل در محلاتی همچون چابهار شهر قشم به صورت تک به تک با مراجعه به درب منزل هر شهروند، دریافت و ثبت شده است.
سخنگوی ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم در پایان از شهروندان درخواست کرد با رعایت نکات ایمنی و توجه به اطلاعیه های منتشر شده از منابع دولتی و موثق در روزهای شنبه و یکشنبه 24 و 25 فروردین ماه، آماده مقابله با شرایط بحران باشند. 
شایان ذکر است، ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم از روز سه شنبه 20 فروردین ماه تا پایان بارندگی به صورت آماده باش در سطح جزیره حضور داشته و در راستای رفاه حال شهروندان آماده ارایه خدمات می باشد. تمام نیروهای این ستاد از جمله مدیریت امور شهری و روستایی و آتش نشانی در حالت آماده باش کامل هستند.
در همین راستا شهروندان عزیز می توانند جهت هرگونه ارسال گزارش و درخواست کمک با سامانه آتش نشانی 125 تماس حاصل نمایند.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.