تصویر آماده باش ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم برای مقابله با بارندگی روزهای شنبه و یکشنبه آینده

آماده باش ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم برای مقابله با بارندگی روزهای شنبه و یکشنبه آینده

رییس ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم در نشست امروز از آمادگی نیروهای این ستاد برای ارائه خدمات و مقابله با بارندگی شدید در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۴ و ۲۵ فروردین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، محرم بهاروند در حاشیه این نشست اعلام کرد: با شناسایی محلاتی که امکان آبگرفتگی دارد، تمامی تجهیزات و‌ نیروهای خودمان را برای کمک به شهروندان در نقاط مورد نظر مستقر خواهیم کرد.

به گفته وی، بافت قدیمی شهر به ویژه محله های چابهار، امام حسن (ع)، بازار قدیم، ساحل جنوبی، میدان استقلال و بلوار شهدا از جمله نقاط شناسایی شده برای استقرار نیروهای ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم می باشند.

رئیس ستاد مدیریت بحران سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: با توجه به اعلام اداره هواشناسی و بارش شدید باران در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده، تمام نیروهای این ستاد از جمله مدیریت امور شهری و روستایی و آتش نشانی در حالت آماده باش کامل خواهند بود و مرخصی های این دو روز نیز لغو شده است. 

بهاروند از تمامی شهروندان و گردشگران جزیره قشم درخواست کرد به منظور پیشگیری از بروز هرگونه حادثه احتمالی، از تردد غیر ضروری و‌ پارک وسایل نقلیه در محل هایی که احتمال سقوط درختان وجود دارد طی دو روز یاد شده  خودداری کنند.

بنا بر پیش بینی اداره هواشناسی شهرستان قشم آخرین وضعیت اعلام شده نشان از ورود سامانه بارشی جدید به کشور دارد که سهم استان هرمزگان از این سامانه در روزهای شنبه و یکشنبه بارش شدید باران در نقاط مختلف این استان از جمله شهرستان قشم می باشد. 

جزیره قشم به عنوان بزرگترین جزیره خلیج فارس در جنوب کشور واقع شده است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.