تصویر افزودن 70 هزار مترمربع به فضای کمپ پارک های شهر قشم در نوروز 98 / دستیابی به جزیره پاک با همکاری شهروندان و جامعه محلی محقق می شود

افزودن 70 هزار مترمربع به فضای کمپ پارک های شهر قشم در نوروز 98 / دستیابی به جزیره پاک با همکاری شهروندان و جامعه محلی محقق می شود

رییس کمیته خدمات شهری و روستایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از احداث حدود 70 هزار مترمربع پارک و کمپ پارک در سطح شهر قشم در راستای خدمات شایسته به گردشگران نوروزی خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، تورج امانی با ارایه گزارشی از عملکرد نیروهای کمیته خدمات شهری و روستایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم بیان داشت: فعالیت های این کمیته در سه بخش؛ آماده سازی فضاهای شهری جهت استقبال از مهمانان نوروزی، خدمات رسانی به مسافران و رسیدگی به امور شهر در ایام نوروز و جمع آوری و پاکسازی شهر قشم به اجرا رسید.
وی با اشاره به بخش نخست فعالیت های این کمیته افزود: آماده سازی بیش از 48 هزار مترمربع پارکینگ در شهر قشم، آماده سازی کمپ آفتاب 2، لکه گیری بیش از 20 هزار مترمربع آسفالت معابر اصلی  و تجدید بیش از سه هزار مترمربع کف فرش از اقدامات اجرایی به منظور ایجاد فضای مناسب برای استفاده مهمانان نوروزی بود.
به گفته امانی، شروع به ساخت 46 چشمه سرویس بهداشتی جدید که بخشی از آن تکمیل شده  و آماده سازی بیش از 183 چشمه سرویس بهداشتی ثابت و 18 چشمه سیار جهت استفاده در ایام نوروز، نصب 30 منبع آب جهت آبرسانی به سرویس های بهداشتی و آبخوری ها نیز بخش دیگری از این اقدامات بود.
رییس کمیته خدمات شهری و روستایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از تجدید تابلوهای اسامی میادین سطح شهر پیش از ایام تعطیلات نوروزی خبر داد و گفت:  خرید و نصب تابلوهای اسامی کوچه ها، خرید مبلمان شهری، مجموعه های بازی کودکان، رنگ آمیزی جداول و دیوارهای شهری و کاشت بیش از 100 نفر نخل و کاشت گل های فصلی به مساحت بیش از چهار هزار متر مربع در سطح شهر و پارک ها از تلاش های اعضای این کمیته در جهت زیباسازی شهر بود.
وی ادامه داد: 217 نیرو  نیز در زمینه حفظ و نگهداری فضای سبز شهر، پارک ها و سرویس های بهداشتی در این ایام فعال بودند.
امانی با اشاره به تخلیه 5 هزار و 500 مترمکعب سپتیک از تاریخ 25 اسفند ماه تا پایان تعطیلات عید 98 عنوان کرد: در این ایام جهت مصرف سرویس های بهداشتی و آبخوری ها، دو هزار و ۷۰ مترمکعب آب مصرف شده است.
رییس کمیته خدمات شهری و روستایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، تعداد عملیات امداد و نجات را 194 مورد عنوان کرد و ادامه داد: 33 درصد از این عملیات، نجات خودروها به دلیل گیر کردن در ماسه های ساحلی بوده است. همچنین 120 مورد رسیدگی به تاسیسات و تعمیرات شامل موارد برقی و مکانیکی سطح شهر، بلوارها و پارک ها گزارش شده است.
وی از تخلیه دو هزار و 960 تُن زباله و نخاله در 20 روز تعطیلات عید امسال خبر داد و گفت: یک تیم 135 نفره از پاکبانان با ۲۷ دستگاه خودرو در زمینه نظافت شهری به ارایه خدمات پرداختند.
رییس کمیته خدمات شهری و روستایی ستاد اجرایی خدمات سفر قشم ضمن تقدیر از شهروندان و جامعه محلی جزیره، عنوان کرد: اجرای طرح پاکسازی با مشارکت اهالی روستاها و شهروندان، اقدام بزرگی بود که به ما کمک کرد تا امسال کمترین آلودگی محیطی را شاهد باشیم.
قشم بزرگترین جزیره در جنوب کشور، بهترین هدف سفر و گردشگری در ایام نوروز محسوب می شود و با دارا بودن جذابیت های تاریخی، دریایی، هوایی و گردشگری، بهترین خاطره سفر را برای مسافران نوروزی رقم خواهد زد.

تهیه و تنظیم: معصومه مشار

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.