تصویر آغاز طرح مقابله با سگ های ولگرد در قشم / جمع آوری بیش از 4000 قلاده سگ در دو ماه آینده

آغاز طرح مقابله با سگ های ولگرد در قشم / جمع آوری بیش از 4000 قلاده سگ در دو ماه آینده

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم از آغاز طرح جمع آوری سگ های ولگرد از سطح جزیره قشم خبر داد.

 


به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مرتضی شیخ زاده در جمع خبرنگاران اعلام کرد: مدیریت شهری و روستایی این سازمان به طور جدی در طرح جمع آوری سگ های ولگرد که از سوی فرمانداری شهرستان قشم برنامه ریزی شده است، مشارکت می کند.
وی ادامه داد: در مرحله نخست اجرای این طرح، چهار هزار قلاده سگ ولگرد تا دو ماه آینده از سطح جزیره قشم با هدف ارتقای سلامت جامعه و کاهش نگرانی خانواده ها از حمله این حیوانات که بعضا عامل انتقال بیماری های پرخطر به انسان هستند، کاسته خواهد شد.
سخنگوی سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اینکه این سازمان 3500 متر مربع زمین در شهرک تولا برای نگهداری سگ های ولگرد اختصاص داده است، افزود: از همه حامیان حیوانات دعوت می شود با مراجعه به مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، طرح های خود را برای تحویل و نگهداری این سگ ها ارائه کنند.
او اظهار کرد: متولیان جمع آوری سگ ها از جمله مدیریت امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم، شهرداری های قشم، درگهان و سوزا، شبکه بهداشت و درمان و دهیاری ها درکنار عملیات جمع آوری سگ های ولگرد، آن دسته از سگ های دارای نژاد را با هدف تحویل به دامداران روستایی شناسایی خواهند کرد.  
شیخ زاده با اشاره به برنامه جامعی که فرماندار شهرستان قشم برای اجرای طرح جمع آوری سگ های ولگرد از سطح جزیره ارائه کردند، افزود: سازمان منطقه آزاد قشم براساس روابط و تعامل سازنده با فرمانداری این شهرستان، با جدیت در این طرح مهم اجتماعی مشارکت می کند.
به گفته وی، سازمان منطقه آزاد قشم به ویژه در چهار سال گذشته خارج از محدوده 300 کیلومتر مربعی که قانون آن را منطقه آزاد قلمداد کرده است، در سطح یکهزا ر و500 کیلومتر مربعی بزرگترین جزیره خلیج فارس در حوزه های مختلف اجتماعی مشارکت فعال داشته است.
سخنگوی سازمان منطقه آزاد قشم، از ساخت مدارس در شهرها و روستاهای جزیره، اجرای طرح مهر با تجهیز مدارس و کمک به دانش آموزان بی بضاعت، بازسازی و نوسازی اماکن آموزشی، آسفالت راه های روستایی، آب رسانی به روستاها، توسعه فضای سبز در سطح جزیره، صدور مجوز ساخت حدود 80 کاشانه مهمان در روستاها با هدف تقویت اقتصاد روستایی و ایجاد اشتغال پایدار به عنوان بخشی از خدمات این سازمان در خارج از محدوده وظایف خود نام برد.
وی از واگذاری رایگان زمین برای ساخت خانه های طرح مهر در سطح جزیره، واگذاری 40 هزار متر مربع زمین رایگان برای بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم و افزون بر یک هزار و 400 میلیارد ریال هزینه در ساخت و تجهیز این بیمارستان که در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار داده است هم به عنوان بخش دیگری از اقدامات مشارکتی این سازمان نام برد.
شیخ زاده در ادامه مطالب خود خطاب به آنانی که با نزدیک شدن به انتخابات مجلس شورای اسلامی تلاش می کنند در پوشش مطالبه گری اجتماعی، خودنمایی کنند، اظهار داشت: خوشبختانه مردم با درایت و تیزبین قشم از نیت چنین افرادی آگاه هستند و پیوسته از خدمات ارائه شده از سوی مسئولان قدردانی کرده اند.
وی اظهار امیدورای کرد که با جمع آوری و ساماندهی سگ های ولگرد، شاهد موقعیت مناسب تر گردشگری در قشم به عنوان جزیره عجایب هفت گانه خلیج فارس باشیم.
بنا به این گزارش، فرماندار شهرستان قشم روز شنبه 17 فروردین 98 در نخستین جلسه کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان به ویژه سگ های ولگرد، خواستار سرعت بخشیدن به اجرای این طرح در کوتاه ترین زمان ممکن شده بود.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.