تصویر رکورد زنی سه سایت گردشگری قشم / بازدید بی نظیر گردشگران از حرا، خربس و قلعه پرتغالی ها

رکورد زنی سه سایت گردشگری قشم / بازدید بی نظیر گردشگران از حرا، خربس و قلعه پرتغالی ها

قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم از رکورد زنی شمار بازدید کنندگان نوروزی، از سه سایت گردشگری این جزیره خبر داد.

 


به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی با اعلام اینکه روز گذشته (دوشنبه پنجم فروردین ماه) قشم در شرایط بارانی قرار داشت، افزود: جنگل دریایی حرا در این روز با پانزده هزار و 642 گردشگر، غارهای خربس با چهار هزار و 229 نفر و قلعه پرتغالی ها هم با دو هزار و 175 گردشگر رکورد زنی کردند.
وی ادامه داد: بازدید این تعداد گردشگر در این سه سایت گردشگری نه تنها در مقایسه با روز مشابه سال گذشته، بلکه از تمام روزهای مختلف سال های عمر 27 ساله سازمان منطقه آزاد قشم هم بیشتر بوده است.     
به گفته قائم مقام ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، سال گذشته در پنجمین روز فروردین هشت هزار و 963 گردشگر از سایت زیبای جنگل حرا و دو هزار و 947 نفر از قلعه پرتغالی ها و 700 مهمان هم از سایت قلعه پرتغالی ها بازدید کرده بودند.
وی از دسترسی آسان و چشم انداز بسیار زیبا به عنوان یکی از ویژگی ها و امتیازات غارهای خربس در 5 کیلومتری شهر قشم در مسیر ساحل جنوبی نام برد.
کمالی گفت: با نصب تابلوهای اطلاع رسانی به دو زبان فارسی و انگلیسی در این سایت و سنگفرش کردن مسیرهای تردد گردشگران، فنس کشی های مناسب، نورپردازی های زیبا و تعمیر دیواره ها، این سایت مورد استقبال بی سابقه گردشگران قرار گرفته است.
جزیره قشم به عنوان یکی از مهمترین اماکن گردشگری ایران همزمان با آغاز تعطیلات پایان سال و نوروز 98، میزبان انبوه مهمانان و گردشگران ایرانی و خارجی است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.