تصویر جزیره قشم زیر پای 400 دونده ماراتُن ایرانی و خارجی / ژئوپارک تریل رانینگ قشم در دو مسیر 30 و 70 کیلومتری

جزیره قشم زیر پای 400 دونده ماراتُن ایرانی و خارجی / ژئوپارک تریل رانینگ قشم در دو مسیر 30 و 70 کیلومتری

عضو هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری سومین دوره دو ماراتُن جزیره قشم با حضور 400 دونده از ایران و چند کشور خارجی خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، عبدالجواد کمالی اعلام کرد: این مسابقه هیجان انگیز همزمان با آئین های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در بیست و یکمین روز از بهمن ماه در دو مسیر 30 و 70 کیلومتری برگزار می شود.
وی با اعلام اینکه علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت geoparktrail.com اطلاعات دقیق حضور در این مسابقه را کسب کنند، اظهارکرد: این مسابقات با عنوان "ژئوپارک تريل رانينگ" در حد فاصل روستاهای شگفت انگیز جزیره همچون سلخ، گامبرون، گوران، دوربنی، دره تندیس ها، بام قشم و هفت رنگو با حضور دوندگان ایرانی و دوندگانی از کشورهای فرانسه، لیتوانی و اردن برگزار می شود.
به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم، دوندگان در مسیر 30 کیلومتر باید این مسافت را کمتر از 5 ساعت و مسابقه ی 70 کیلومتر را در کمتر از 12 ساعت با همراه داشتن وسایل مورد نیاز به پایان برسانند.
وی با اعلام اینکه شرکت در این مسابقه برای تمام افراد بالای 18 سال که از نظر پزشکی صلاحیت دویدن در مسیرهای طولانی را دارند آزاد می باشد، افزود: با توجه به ماهیت بیابانی و سنگی مسیر دو ماراتُن جزیره قشم، داشتن تجربه دویدن در چنین مسیرهایی، به دوندگان برای کسب امتیاز برتر کمک می کند.
کمالی اظهار کرد: مسابقه راس ساعت 6.30 دقیقه صبح روز 21 بهمن ماه از روستای سلخ آغاز خواهد شد و شرکت کنندگان باید حداقل نیم ساعت قبل از شروع مسابقه در محل مسابقه حاضر باشند. 
بنا به این گزارش، دومین دوره مسابقه دو ماراتُن جزیره قشم در جنوب ایران، 19 بهمن سال گذشته با عنوان ژئوپارک تريل رانينگ با شعار "با دويدن كشف كن"، در دو مسیر 30 و 60 کیلومتری با حضور 300 دونده ایرانی و خارجی برگزار شد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.