تصویر گرامیداشت روز زمین پاک در قشم/ پاکسازی زمین با حضور بیش از 320 دانش آموزقشمی

گرامیداشت روز زمین پاک در قشم/ پاکسازی زمین با حضور بیش از 320 دانش آموزقشمی

سرپرست ژئوپارک قشم از برگزاری مراسم گرامیداشت روز زمین پاک در سه روستای گورزین، چاهو شرقی و برکه خلف در بخش شهاب جزیره قشم با حضور بیش از 320 دانش آموزان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، حمید رضا محسن پور گفت: مراسم روز زمین پاک (22 آوریل – دوم اردیبهشت) با همکاری آموزش و پرورش بخش شهاب جزیره قشم و دهیاری روستاهای یاد شده در سه ژئوسایت جنگل حرا، چاهکوه و دره ستاره ها از مجموعه ژئوسایت های تنها ژئوپارک خاورمیانه در منطقه آزاد قشم برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه در این مراسم اهمیت حفظ زمین پاک برای دانش آموزان تبیین شد، اعلام کرد: در برنامه دو روزه مراسم گرامیداشت روز زمین (اول و دوم اردیبهشت)، محیط ژئوسایت های جنگل حرا، چاهکوه و دره ستاره ها با شعار "هوای پاک، زمین پاک حق مسلم ماست" توسط دانش آموزان، آموزگاران و کارشناسان ژئوپارک قشم پاکسازی شد.
به گفته سرپرست ژئوپارک قشم، پرسش دانش آموزان از کارشناسان ژئوپارک قشم، بازدید از بخش های مختلف این سه ژئوسایت و شرکت دانش آموزان در مسابقه نقاشی با محوریت زمین پاک نیز از دیگر برنامه های این مراسم بود.
محسن پور یادآور شد: در این مراسم که با حضور سید مسلم دریانورد رئیس آموزش و پرورش بخش شهاب برگزار شد، از 30 نقاشی برتر این مسابقات با اهدای هدیه به دانش آموزان، تجلیل شد.

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.