تصویر منطقه آزاد قشم پیشگام ساخت موتور حرارتی دوار در جهان
مدیرعامل شرکت دانش بنیان طراحان انرژی سبز اعلام کرد؛

منطقه آزاد قشم پیشگام ساخت موتور حرارتی دوار در جهان

«موتور حرارتی دوار» به عنوان یک طرح دانش بنیان با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در مرکز بین المللی رشد این جزیره رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، مدیرعامل شرکت دانش بنیان طراحان انرژی سبز در ارتباط با رونمایی این طرح دانش بنیان در قشم گفت: نیاز جهانیان به انرژی هرروز بیشتر می شود و استفاده از سوخت های فسیلی متاسفانه آلایندگی بیش از حد محیط زیست را در پی دارد تا جاییکه حیاط زیست کره بدلیل روند گرمایش زمین با خطر جدی روبروست.
محمدرضا فرزانه ادامه داد: با توجه به این موارد، بشر در شرایط کنونی به جایگزین های اطمینان بخشی در حوزه انرژی نیاز دارد که انرژی خورشیدی به عنوان یک منبع بدون آلایندگی و تجدیدشونده بهترین جایگزین است.
وی، جزیره زیبای قشم و جمهوری اسلامی ایران را یکی از مناطق مستعد برای استفاده بهینه از انرژی خورشیدی دانست و افزود: استفاده از تکنولوژی هایی همچون موتور حرارتی دوار با توجه به عرض جغرافیایی جزیره زیبای قشم بازدهی زیادی در پی خواهد داشت.
فرزانه درباره چگونگی عملکرد موتور حرارتی دوار اظهار داشت: این موتور وسیله ای است که انرژی حرارتی با اختلاف دما کم(ltd)  را به طور مستقیم به انرژی مکانیکی تبدیل می کند و قابلیت همزمانی استفاده از انرژی خورشیدی و سوختی را دارا میباشد. دانشمندان ایرانی این شرکت دانش بنیان  موفق شده اند با این طرحt مشکلات مرتبط با موتور استرلینگ را برطرف کنند.
وی ادامه داد: این موتور برای اولین بار در جهان توسط متخصصان ایرانی ساخته شده و از نظر هزینه و سرمایه مورد نیاز هم بسیار به صرفه است.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.