تصویر مرزنشینان همیاران واقعی ما هستند
معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان هرمزگان در قشم عنوان کرد؛

مرزنشینان همیاران واقعی ما هستند

معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان هرمزگان از مرزنشینان و بومیان استان هرمزگان از جمله شهرستان قشم به عنوان همیاران واقعی نیروهای تامین کننده امنیت نام برد.


به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم، سرهنگ محسن صداقت کیش در دیدار با مرتضی شیخ زاده مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم در محل این اداره کل که به منظور اعطای لوح تقدیر از سوی فرماندهی مرزبانی استان هرمزگان به وی برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: موفقیت نیروهای تامین کننده امنیت در حوزه های مختلف و در بخش های دریایی، زمینی و هوایی مرهون همراهی مردم با فرزندان فداکار خود در نیروهای مختلف می باشد.
وی با اعلام اینکه مشارکت مردم نقش مهمی در ارتقای سطح امنیت عمومی و پیشگیری از پدیده شوم قاچاق دارد، افزود: مبارزه با قاچاق کالا موجب تقویت فعالیت های تولیدی، ایجاد اشتغال پایدار و توسعه فعالیت های اقتصادی در کشور می شود.
معاون اجتماعی فرماندهی مرزبانی استان هرمزگان با تقدیر از حمایت های ارزشمند مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از نیروی دریابانی این شهرستان، اظهار کرد: برای موفقیت روند فعالیت های اقتصادی در مناطق آزاد از جمله قشم باید به دور از سیاه نمایی ها و بزرگنمایی های غیر واقعی، همه به رفتارهای قانونمند پایبند باشیم.
وی یادآور شد: به طور حتم با سرعت بخشیدن در ارائه خدمات گمرکی به فعالان اقتصادی می توان از روند فعالیت های ورود کالا از مسیرهای غیرقانونی جلوگیری کرد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم هم در این دیدار با تاکید بر اهمیت حمایت از نیروهای فعال در بخش های مختلف امنیتی و انتظامی، گفت: تعامل ادارات و نهادها با سازمان منطقه آزاد قشم از مسیر اداره کل روابط عمومی، موجب همفکری برای موفقیت در اهداف مشترک خواهد شد.
مرتضی شیخ زاده با اعلام اینکه توسعه همه جانبه جزیره قشم براساس سیاستگذاری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در دستور کار معاونت های مختلف قرار گرفته، افزود: اجرای روکش آسفالت در مسیر جاده ای غرب جزیره، ایجاد و توسعه سایت های پرورش میگو و ماهی در قفس، در کنار توجه ویژه به مزیت های محیطی و تاریخی جزیره قشم که منجر به ثبت جهانی ژئوپارک قشم گردیده است تنها بخشی از فعالیت های این سازمان در راستای توسعه متوازن با نگاه ویژه به جوامع محلی است.
وی گفت: قشم جایگاه ویژه ای در حوزه فعالیت های شیلاتی براساس برنامه ششم توسعه دارد و امروز مردم بومی این جزیره با سرمایه شخصی و حمایت سازمان منطقه آزاد برای پرورش میگو در روستای دوستکو حرکت ارزشمندی را آغاز کرده اند.
مدیرکل روابط عمومی و امر بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به قوانین ویژه مناطق آزاد و تسهیلاتی که در حوزه فعالیت های اقتصادی در این مناطق دیده شده، عنوان کرد: براساس قانون ورود همه کالا ها به جز کالاهای ممنوعه به این مناطق آزاد است.
وی گفت: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم  طرح توسعه بندر بهمن را از سال گذشته در دستور کار معاونت عمرانی این سازمان قرار داده و پیش بینی می شود مرحله اول این طرح مهر ماه امسال و مرحله دوم آن در 22 بهمن به بهره برداری برسد.
شیخ زاده ادامه داد: با بهره برداری از طرح توسعه در بندر بهمن قشم امکان پهلوگیری همزمان حدود 20 شناور باری فراهم می شود و با تقویت حوزه تخلیه و بارگیری کالا در این بندر ارائه خدمات به فعالان اقتصادی و تجار و بازرگانان در اسرع وقت انجام خواهد شد.
وی از نیروهای دریابانی شهرستان قشم به خاطر حضور شبانه روزی در صیانت از محدوده آبی این شهرستان و جلوگیری از فعالیت های غیرمجاز تقدیر کرد و گفت: برای موفقیت هرچه ببیشتر نیروهای تامین کننده امنیت در این منطقه از هیچ کمکی فروگذار نخواهیم بود.
بنا بر این گزارش، سرهنگ محسن صداقت کیش در این دیدار لوح تقدیری از سوی سرهنگ علی میرشمسی فرمانده مرزبانی استان هرمزگان به مرتضی شیخ زاده اهدا کرد.
 در بخشی از این تقدیرنامه آمده است: "بی تردید، این دستان با سخاوت، همت والا، بزرگواری و بلند طبعی عزیزانی چون شماست که در کنار مرزبانان این آب و خاک نعمت بی بدیل امنیت و آسایش را برای مردم خداجوی و میهن پهناور اسلامی ما ارزانی داشته است."
شایان ذکر است طی سال های اخیر و با رویکرد جدید در حوزه اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم اقدامات بسیاری در راستای اهداف مشترک دو مجموعه منطقه آزاد قشم  و مرزبانی استان هرمزگان صورت گرفته است که به عنوان مثال می توان به تبلیغات محیطی در خصوص توصیه های اخلاقی و توجه ویژه به حجاب و عفاف در مبادی ورودی و شناورهای دریایی اشاره کرد.

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.