تصویر نوسازی اورژانس پیش بیمارستانی قشم/رونمایی از 4 دستگاه آمبولانس پيشرفته

نوسازی اورژانس پیش بیمارستانی قشم/رونمایی از 4 دستگاه آمبولانس پيشرفته

مدیر شبکه بهداشت شهرستان قشم گفت: با رونمایی از 4 دستگاه آمبولانس پیشرفته، اورژانس پیش بیمارستانی قشم با پشتیبانی سازمان منطقه آزاد قشم و فرمانداری این شهرستان در آستانه نوروز 96 نوسازی شد.

 

به گزارش روباط عمومی منطقه آزاد قشم، حمیدرضا بهزادی بیان داشت: این چهار دستگاه آمبولانس با برند تجارى بنز و ساخت كشور آلمان با ١٢ ميليارد ريال اعتبارات استانى و شهرستانى از طريق دانشگاه علوم پزشكى استان هرمزگان خريدارى شده است.

به گفته وی، آمبولانس های مدرن از نوع آمبولانس های پیشرفته دنیاست که به دستگاه الکترو شوک و مانیتور، دستگاه ونتیلاتور (تهویه مصنوعی)، تخت هیدرولیکی (برقی)، کیف احیا، انواع آتل های مناسب، وسایل استاندارد انتقال بیمار (لاتک، اسکوپ، شورت بک بورد)، بی سیم و آیفون ویژه مکالمه اتاق فرمان به داخل کابین راننده مجهز است که روز گذشته از طریق گمرک قشم ترخیص و به ناوگان خدماتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم اضافه شد.

بهزادی با تقدیر از دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای ترخیص این آمبولانس ها در روز تعطیلی گمرک، یادآور شد: با اضافه شدن اين ٤ دستگاه آمبولانس به ناوگان اورژانس قشم، اقدامات  خدماتی این حوزه با 9 فروند آمبولانس انجام می شود.

مدیر شبکه بهداشت شهرستان قشم اظهارامیدواری کرد در ايام نوروز برای ارائه خدمات پیش بیمارستان  مشكل خواصى نخواهیم داشت و از همه جهات برای ارائه خدمات احتمالی به مسافران آماده ایم.

جزیره قشم با 1500 کیلومتر مربع وسعت همه ساله در ایام تعطیلات پایان سال و نوروز میزبان انبوه  مسافران از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی است که با هدف استفاده از ظرفیت های کم نظیر گردشگری، هوای کاملا بهاری و سواحل زیبای قشم به این منطقه در جنوب ایران سفر می کنند.

 

 

همه حقوق نزد سازمان منطقه آزاد قشم محفوظ می باشد.