\ قشم معرف فرهنگ و ظرفیت‌های گردشگری کشور به جهان

در جلسه کمیته جام جهانی منطقه آزاد قشم با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر مطرح شد؛

قشم معرف فرهنگ و ظرفیت‌های گردشگری کشور به جهان

قشم معرف فرهنگ و ظرفیت‌های گردشگری کشور به جهان

پنجمین جلسه کمیته جام جهانی منطقه آزاد قشم با حضور رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر برگزار شد.

  • کد مطلب: 9956
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 29 تير 1401 - 17:50

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در این جلسه که ظهر امروز 29 تیرماه 1401 با حضور حمیدرضا دهقانی پوده، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر به همراه سایر اعضای این کمیته برگزار شد، بیان داشت: از ظرفیت مناطق آزاد قشم و کیش به‌عنوان پیشانی اصلی کشور باید برای معرفی فرهنگ و ظرفیت‌های گردشگری کشور به شرکت‌کنندگان در رویداد بین‌المللی جام جهانی قطر استفاده کرد.
وی با اشاره به ظرفیت 12 هزار تختی اماکن اقامتی قشم گفت: فضای اقامتی جزیره آمادگی اختصاص 3000 تخت به گردشگران خارجی و 9000 تخت به هم‌وطنان شرکت‌کننده در این رویداد را دارد.
 به گفته فتح الهی، این منطقه آزاد همچنین به دلیل برخورداری از بنادر مجهز باربری و کانتینری توانایی تأمین و ارسال اقلام مصرفی و ملزومات پشتیبانی به کشور قطر را داشته و آماده همکاری است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به مزیت قشم در بخش گردشگری طبیعی اشاره کرد و افزود:  برخورداری از برند ژئوپارک جهانی قشم و ژئوسایت های این جزیره که به ثبت جهانی رسیده‌اند و در نوع خود منحصربه‌فرد هستند، یکی از مهم‌ترین نقاط قوت ما در جذب گردشگران حاضر در جام جهانی است که باید از آن استفاده کرد.
وی بر دیدگاه بلندمدت قشم در برقراری ارتباط با کشور قطر تأکید کرد و گفت: توسعه این روابط در رویداد جام جهانی می‌تواند دستاوردی برای ایجاد ارتباطات پایدار در راستای تبادل گردشگر با کشورهای همسایه و جذب سرمایه‌گذار در جزیره شود.
فتح الهی همچنین از آمادگی فرودگاه بین‌المللی قشم برای گسترش همکاری با هواپیمایی قطر خبر داد و بر توان بنادر و کشتی‌های جزیره جهت تردد شرکت‌کنندگان در رویداد جام جهانی 2022 به جزیره و ارائه بسته‌های گردشگری به این افراد تأکید کرد.
در ادامه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در قطر نیز خاطرنشان کرد: معرفی پتانسیل‌های کشور، توسعه امکانات حمل‌ونقلی، ارائه فضاهایی منطبق بر فرهنگ و سنت ایران‌زمین، برپایی نمایشگاه‌ها و شب‌های فرهنگی از موضوعاتی است که می‌تواند فرصت بهره‌وری بیشتری از این رویداد جهانی را برای کشورمان به ارمغان آورد.
دهقانی بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و معرفی سنت‌های بومی جزیره قشم به‌صورت بسته‌های پیشنهادی به خانواده‌های بازدیدکننده از رویداد 2022 قطر تأکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی بلندمدت درزمینه ارتباطات مؤثر با کشور قطر به معرفی چهره کشورمان در بین جهانیان کمک می‌کند.
گفتنی است، جام جهانی 2022 قطر از 3 آبان ماه آغاز شده و تا 27 آذرماه 1401 ادامه دارد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد