\ هم افزایی با شهرداری های جزیره برای ارتقای خدمات رسانی / نوبت ساخت پل خلیج فارس فرارسیده است

تفاهم نامه همکاری سازمان منطقه آزاد قشم با شهرداری لافت امضا شد؛

هم افزایی با شهرداری های جزیره برای ارتقای خدمات رسانی / نوبت ساخت پل خلیج فارس فرارسیده است

هم افزایی با شهرداری های جزیره برای ارتقای خدمات رسانی / نوبت ساخت پل خلیج فارس فرارسیده است

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: تفاهم نامه با شهرداری لافت همسو با تفاهم نامه های پیشین با شهرداری قشم و سوزا با هدف تقسیم مسئولیت با شوراها و شهرداری های جزیره، افزایش مشارکت جامعه محلی و همچنین ارائه خدمات بهتر به ساکنان جزیره امضا شد.

  • کد مطلب: 9919
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 23 تير 1401 - 13:04

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی با بیان این مطلب، اظهار کرد: اجرای دو تفاهم نامه میان سازمان منطقه آزاد قشم و شهرداری و شورای اسلامی شهر لافت با همراهی جامعه محلی می تواند موجب تسهیل فرآیند خدمات رسانی به ساکنان این شهر باشد.
وی ادامه داد: امروز دو تفاهم نامه همکاری در حوزه مرتبط با وظایف شهری و حفظ کمپ پارک شهر لافت به منظور ایجاد وحدت رویه و هماهنگی بیشتر در انجام وظایف و تقویت ساختار اجرایی شهرداری های جزیره، بین سازمان منطقه آزاد قشم و شهرداری شهر تاریخی لافت به امضا رسید.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: با تفویض بخشی از اختیارات سازمان منطقه آزاد قشم به شهرداری های جزیره در حوزه امور شهری، صدور پروانه و برخی مجوزهای دیگر، شاهد تسهیل فرآیندها برای انجام خدمات مناسب به ساکنان جزیره براساس دستورالعمل های این تفاهم نامه خواهیم بود.
به گفته فتح الهی؛ متاسفانه در شهرها و روستاهای جزیره شاهد انباشت مطالبات و مشکلات در حوزه های زیرساختی از گذشته هستیم که با همراهی، همدلی و مشارکت فعال جامعه محلی می توانیم برای حل این مسائل گام های اساسی را برداریم.
وی با اشاره به آغاز چند پروژه بزرگ زیرساختی و عمرانی در جزیره قشم طی هفته های گذشته، افزود: کلنگ زنی پروژه جاده ساحل جنوبی از شهر قشم تا فرودگاه و آغاز عملیات رینگ بزرگراهی لافت به درگهان می تواند بخشی از کمبودهای زیرساختی در شرق جزیره را مرتفع کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: برنامه ریزی های خوبی نیز برای رفع مشکلات و کمبودهای ساکنان مناطق غربی جزیره پیش بینی شده که در آینده نزدیک به مرحله اجرا خواهد رسید.
فتح الهی با بیان اینکه مقدمات و مذاکراتی برای اجرای پل خلیج فارس به عنوان یکی از اصلی ترین پروژه های منطقه آزاد قشم انجام شده، بیان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد آغاز فرآیندهای عمرانی پروژه بزرگ پل خلیج فارس نیز باشیم.
وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده طی هفته های آینده با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر لافت و پس از انجام جانمایی براساس طرح تفصیلی، طرح مسکن جوانان در این شهر فرآیندهای اجرایی خود را شروع می کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: کلنگ زنی هر پروژه در حقیقت ایجاد یک تعهد برای سازمان منطقه آزاد قشم بوده و فرصتی برای مطالبه گری منطقی جامعه محلی ایجاد خواهد کرد.
فتح الهی در پایان خاطرنشان کرد: تلاش سازمان منطقه آزاد قشم در دولت مردمی آیت الله رییسی بر این است که سود و منفت تمامی اقدامات و پروژه ها برای مردم باشد.

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد