\ برگزاری دوره توان افزایی آتش نشانان جزیره قشم

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

برگزاری دوره توان افزایی آتش نشانان جزیره قشم

برگزاری دوره توان افزایی آتش نشانان جزیره قشم

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم از برگزاری نخستین دوره توان افزایی نیروهای آتش نشانی شهر قشم و آتش نشانان مستقر در شهرها و روستاهای جزیره در سال جاری خبر داد.

  • کد مطلب: 9911
  • نسخه چاپی
  • تاریخ انتشار: چهارشنبه 22 تير 1401 - 10:35

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، سید محمد قدسی بابیان این مطلب، اظهار کرد: هدف از برگزاری این دوره افزایش سطح ایمنی با افزایش نیروهای آتش‌نشانی ماهر در سطح جزیره قشم بود.

وی ادامه داد: افزایش سطح ایمنی و آمادگی جهت ارائه خدمات امدادی و ایمنی در قشم به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری هم‌وطنان و همچنین منطقه‌ای صنعتی و تولیدی یکی از الزامات خدمات‌رسانی در تمام نقاط جزیره می‌باشد.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه افزود: جهت افزایش سطح آمادگی آتش‌نشانان جزیره قشم در این دوره آموزشی علاوه بر آموزش‌های تئوری و تست آمادگی جسمانی آتش‌نشانان، یک مانور آموزشی و عملیاتی در اسکله بهمن برگزار شد.

به گفته قدسی؛ مانور ورود به فضاهای سخت جهت افزایش آمادگی بیشتر آتش‌نشانان جهت خدمات‌رسانی به پالایشگاه‌ها، مجتمع‌های پتروشیمی، تولیدی و بندرگاهی در زمان وقوع حادثه احتمالی نیز بخشی از آموزش‌های این دوره توان‌افزایی بود.

وی با تأکید بر لزوم آمادگی نیروهای آتش‌نشانی برای ارائه خدمات ایمنی در تمام نقاط جزیره، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در هفته‌های آینده نیز شاهد ادامه و برگزاری دوره‌های توان‌افزایی دیگری برای افزایش میزان آمادگی آتش‌نشانان جزیره قشم برگزار می‌شود.

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه گفت: به‌منظور ارائه خدمات ایمنی بهتر، جهت تکمیل تجهیزات ناوگان آتش‌نشانی و همچنین اضافه شدن نیروهای انسانی آموزش‌دیده در آینده پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته است.

قدسی در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه آتش‌نشانی منطقه آزاد قشم در نظر دارد دوره‌های آموزشی مردمی با حضور داوطلبان از تمامی اقشار برگزار کند و در این راستا آماده همکاری با هر مجموعه‌ای است که خواستار برگزاری این دوره‌ها باشد .

دسته بندی ها

تمام حقوق این سایت متعلق به سازمان منطقه ازاد قشم میباشد